Dietetyk kliniczny

Agnieszka Chruścikowska


Dostępność

GODZINY WIZYT


PONIEDZIAŁEK
16:00-20:00 (Wilanów)


Zapisz się przez recepcję:

KONTAKT


+48 600 506 844


Sprawdź opinie na znanym lekarzu


Pomaga w problemach związanych z żywieniem, ustala plan żywieniowy, a także dalsze kroki w drodze do zdrowego, zbilansowanego we wszystkie potrzebne składniki odżywcze żywienia.

Dietetyk kliniczny, doktor nauk o zdrowiu specjalność dietetyka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykładowca w Społecznej Akademii Nauk i wyższej Szkole Rehabilitacji.

Dr n. o zdrowiu Agnieszka Chruścikowska specjalizuje się w chorobach dietozależnych, zaburzeniach odżywiania oraz bezpieczeństwem żywności.

Ze swojej strony daje wsparcie emocjonalne, motywację oraz pomaga wrócić do zdrowia. Konsultuje pacjentów z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi (Celiakia, nietolerancja laktozy) oraz z chorobami: Leśniowskiego-Crohna, Colitis Ulcerosa.

Pacjenci mówią, że jest osobą bardzo zaangażowaną w problemy pacjenta, otwartą i bardzo sympatyczną. Z uwagą wysłucha i udzieli wielu porad lekarskich. Dba o dobre samopoczucie i ustala wspólnie rozwiązania problemów. Zachęca do zadawania pytań w przypadku wątpliwości i do pacjenta podchodzi ze zrozumieniem i dużą empatią. W ustalaniu planu żywieniowego bierze pod uwagę preferencje co ułatwia jego realizację. Dzięki temu szybko widać efekty. 

Swoje doświadczenie zdobywała w Zakładzie Biologii Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

A także w:

  • Klinice Chorób Metabolicznych (Banacha) na Oddziałach Gastroenterologii i Chirurgii. Udzielała porad dietetycznych i układała plany żywieniowe dla pacjentów z chorobami metabolicznymi, chorobami układu pokarmowego i moczowego. Wykonywała pomiary antropometryczne.
  • Instytucie Żywności i Żywienia
  • Szpitalu Dziecięcym (Działdowska, Marszałkowska). Układała plany żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci, udzielała porad kobietom w ciąży oraz matkom dzieci z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi (Celiakia, nietolerancja laktozy)
  • Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na Oddziale Diabetologii. Edukowała pacjentów chorych na cukrzycę typu 1 i 2.
  • Wojskowym Instytucie Medycznym (Szaserów). Bilansowała diety oraz udzielała porad żywieniowych pacjentom po operacjach bariatrycznych.
  • Ośrodku Rehabilitacji (Mazowiecka). Udzielała porad dietetycznych i wykonywała pomiary antropomometryczne osobom starszym i niepełnosprawnym.
  • Centrum Zdrowia Dziecka. Układała plany żywienia pozajelitowego i dojelitowego dla dzieci z poporodową niedrożnością jelit, z chorobami zapalnymi jelit, nietolerancjami i alergiami pokarmowymi.
  • Szpitalu Klinicznym (Czerniakowska) na Oddziale Chirurgii i Żywienia. Wykonywała badania składu ciała, opracowywała wytyczne dotyczące przygotowania worków żywieniowych dla pacjentów karmionych pozajelitowo oraz dojelitowo z chorobami nowotworowymi przewodu pokarmowego, z chorobą Leśniowskiego-Crohna, Colitis Ulcerosa oraz porażenną niedrożnością jelit.

Agnieszka Chruścikowska ukończyła wiele szkoleń i kursów, m in: Psychologia jedzenia, Cukrzycowe choroby naczyń, Wpływ hormonów tarczycy na otyłość i zaburzenia metaboliczne.

Autorka i współautorka wielu publikacji, m in:

Chruścikowska A. 2015. Migraine prophylaxis in pregnancy – the effects of magnesium. Journal of public health, nursing and medical rescue, 2, 7-10.

Chruścikowska A.2012. Żywienie w tzw. grypie żołądkowej. Roczniki Warszawskiej Szkoły Zdrowia XII, Warszawa 2012, 35-43. 

Snakowska P., Chruścikowska A. 2010. Choroby leczone dietą bezglutenową. Roczniki Warszawskiej Szkoły Zdrowia X, Warszawa 2010, 121-130.

Chruścikowska A., Bieniek U., Chomicz L.2009.  Badania nad wybranymi czynnikami uwarunkowania zdrowia a zagrożenia otyłością. Roczniki Warszawskiej Szkoły Zdrowia IX, Warszawa 2009, 203 – 207. 


Jej motto to: “Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu.” – Albert Einstein


Opinie z portalu Znany Lekarz

OPINIE PACJENTÓW


Pani Agnieszka jest bardzo zaangażowana, dba o dobre samopoczucie i ustala wspólnie rozwiązania problemów, dobrane konkretnie do pacjenta. Jest bardzo zaangażowana, także poza wizytą – nawet zachęca do zadawania pytań w razie jakich wątpliwości. Podchodzi do osoby ze zrozumieniem, bez patrzenia z góry. A zaproponowany plan żywieniowy bierze pod uwagę preferencje, co o wiele ułatwia jego realizacje.


A. O.


Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, jest bardzo pomocna , ma fantastyczne podejście do pacjentów, zawsze można zadzwonić i dopytać się o szczegóły lub wyjaśnić wątpliwości.
Gorąco polecam. Monika.


Monika S.


Dr Chruścikowska jest przemiła, widać, że ma duże doświadczenie. Dopytywała o wszystko i mimo że przyszłam do niej z dość specyficznymi potrzebami, to nie “prawiła mi kazań” i podeszła do mnie z pełnym zrozumieniem. Jeszcze nie otrzymałam planu żywieniowego, więc nie mogę tej kwestii poruszyć, ale samą wizytę oceniam bardzo pozytywnie i zdecydowanie polecam!


M


medica-logo-white

Gedeon Medica to 4 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Wilanowie, Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.

Aktualności

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2020 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny