Pomaga uzyskać racjonalny osąd w sytuacjach konfliktowych związanych z relacjami społecznymi pracując indywidualnie i z parami (FAP–terapia kontekstualna oparta o model relacji interpersonalnych). Anna Pawlak-Lawrenz pracuje z osobami po doświadczeniach urazowych wykorzystując metodę CIPBS, EMDR, pracuje również wykorzystując techniki ekspozycyjne i narracyjne, terapię w podejściu Akceptacji i Zaangażowania (ACT).
Prowadzone przez nią konsultacje i sesje terapeutyczne łączą różne formy pracy, dając synergię pracy terapeutycznej, doradczej i psychoedukacyjnej. Wykorzystywane sposoby pracy prowadzą do zmiany zachowań i nawyków, wzmacniają odwagę w wyrażaniu siebie, pomagają w aktywowaniu zasobów i wzrostu po kryzysach. Pracuje w ujęciu systemowym uwzględniając różne konteksty życia.
Anna Pawlak-Lawrenz to absolwentka psychologii zdrowia oraz pedagogiki pracy. Terapeutka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR. Edukatorka w obszarze traumy i pomocy psychologicznej w biznesie.
Ukończyła trzyletnie polsko-niemieckie szkolenie w zakresie leczenia traumy i uzyskała Międzynarodowy Certyfikat Psychotraumatologa i Doradcy w zakresie Pedagogiki Traumy wydany przez Deutschsprachige Gesselschaft fur Pschychotraumatologie a.V. i Budnesarbeitsgemeinschaft Traumapadagogik i Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej.
Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: Psychotraumatologia SWPS, Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej SWPS, Stosowana Analiza Zachowania SWPS.
Członkini zespołu psychologów, interwentów kryzysowych i psychotraumatologów SPIK w Przedsiębiorstwie Portów Lotniczych w Warszawie.
Wykładowca na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej na Wydziale Psychologii.
Anna Pawlak-Lawrenz konsultacje i terapię prowadzi dla dorosłych i młodzieży. Pomaga osobom, które doświadczyły przemocy, traumy wczesnodziecięcej, zmagają się z zaburzeniami o podłożu lękowym, zaburzeniami nastroju, z trudnościami adaptacyjnymi, z kryzysem systemu wartości, z poczuciem obniżenia jakości życia, z somatycznymi objawami przewlekłego stresu.
Ukończyła liczne szkolenia i kursy specjalistyczne z zakresu EMDR: „Trauma złożona w podejściu EMDR” Dolores Mosquera, „Neurobiologiczne ukierunkowanie terapii EMDR w leczeniu depresji” Luca Ostacoli, „Dysregulacja Emocjonalna w Terapii EMDR”, „Prowadzenie Terapii EMDR Online”, „Trauma Złożona, Dysocjacja i EMDR” – Anabel Gonzalez, „Rozwój Traumatyczny a Choroba – EMDR w Onkologii” Elisa Faretta; „Pokonywanie i zarządzanie stratą-jak stosować EMDR w klinicznym podejściu do żałoby” Antonio Onofri.
Kompetencje terapeutyczne doskonaliła podczas intensywnego kursu ACT/FAP (2016-2017) oraz na warsztatach dr Russa Harrisa, dr Matthew Menayasa-Skinty, dr Joanny Dudek oraz profesora Jonathana Kantera (2016/2020) expertów w terapii FAP.
Jest absolwentką Applied Behavior Analysis – III Modułowy Kurs PSTB Kraków, CoachWise; Equipped Coaching Center, Warszawa, Confilct Coaching; CINERGY Conflict Management Coaching Cinni Noble a także ukończyła szkolenie dla mediatorów – posiada wpis do Sądu Warszawskiego jako mediator rodzinny i gospodarczy.
Doświadczenie w pomocy psychologicznej zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w ramach stażu w zespole terapeutów behawioralnych w Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń w Sopocie. Współpracowała z Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i jego Rodzinie przy Fundacji Gajusz w Łodzi wspierając rodziny zastępcze i biologiczne w zakresie terapii traumy, psychoedukacji. Przez 12 lat wspierała pracowników korporacji po utracie pracy w kryzysach reputacyjnych i emocjonalnych w międzynarodowej firmie outplacementowej.
Anna Pawlak – Lawrenz posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze biznesowym, m.in. jako HR Manager, prowadząc projekty diagnostyczne AC/DC wykorzystując narzędzia psychometryczne (Psytech, Hogan), pracuje jako business coach prowadząc programy rozwojowe, ale również interwencje kryzysowe wspierające pracowników w obliczu przemocy, mobbingu oraz molestowania seksualnego.
Jej motto to: „to nie zdarzenia opisują kim jesteś, ale twoje reakcje na te zdarzenia„