Arteterapeuta

Elżbieta Staszak


Prowadzi warsztaty Arteterapii – czyli terapia sztuką – daje uczestnikom możliwość odprężenia, odpoczynku oraz zmniejsza napięcie psychiczne.

Elżbieta Staszak to absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Arteterapia poprzez działania twórcze poprawia samopoczucie, podnosi samoświadomość, poczucie wartości, podnosi motywację, zwiększa kontrolę nad emocjami. 

Podczas zajęć arteterapii wykorzystywane są sztuki plastyczne – malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika  fotografia – na rzecz autokreacji. Połączenie swobodnej ekspresji twórczej z niekonwencjonalnymi tematami, nieoczywistym doborem materiałów oraz narzędzi, wydobywa wewnętrzną siłę, energię i kreatywność.

W trakcie działań arteterapeutycznych uczestnicy porozumiewają się poprzez swoje dzieło. To szczególny typ komunikacji, dzieło staje się symbolicznym łącznikiem świata wewnętrznego i zewnętrznego. Wszystko to odbywa się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami uczestnika. Uczestnicy arteterapii nie muszą posiadać ani zdolności artystycznych, ani wcześniejszych doświadczeń.

Elżbieta Staszak prowadzi zajęcia plastyczne, które pozwalają na zdobywanie umiejętności w posługiwaniu się technikami plastycznymi (rysunek, malarstwo, ceramika) z elementami arteterapii dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ukończyła kurs: Zastosowanie neuroedukacji w praktyce szkolnej a także kurs: Arteterapia w pracy nauczyciela i pedagoga.


Jej motto to: „Sztuka jest kłamstwem, które uświadamia nam prawdę” Pablo Picasso.


Chcesz podjąć leczenie w Specjalistycznym Centrum Terapii?

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ KWALIFIKACYJNĄ


Zapisz sięZapisz się
medica-logo-white

Gedeon Medica to 3 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Specjalistyczne Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.