Psycholog, Psychoterapeuta

Łukasz Franc


Dostępność

GODZINY WIZYT


PONIEDZIAŁEK
15:00-20:00 (Wilanów)


Zapisz się przez recepcję:

KONTAKT


+48 728 473 533


Sprawdź opinie na znanym lekarzu


Pacjenci mówią, że dzięki pracy z Panem Łukaszem Franc stają się dla siebie bezpieczną przystanią. Pomagają im techniki pracy z emocjami, która później zaczynają stosować samodzielnie. Dużym zaskoczeniem dla pacjentów jest to, że nie muszą być zdani na drugą osobę, ale swoim wewnętrznym wrażliwym częściom są w stanie pomagać sami.

Absolwent Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej “Ignatianum”

Łukasz Franc studiował psychoterapię na Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Pracuje w podejściu integratywnym, głównie w Terapii Schematu, która jest nowym, skutecznym podejściem do pracy terapeutycznej. Podejście to integruje dorobek najważniejszych nurtów psychoterapeutycznych takich jak podejście psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, gestalt, czy analizę transakcyjną. Kierunek ten wyróżnia się również prostym, zrozumiałym językiem oraz pomocnymi narzędziami, które są możliwe do samodzielnego zastosowania. Terapia Schematu okazała się skuteczna w zmianie zakorzenionych, niezdrowych wzorców wchodzenia w relacje, uczuć, przekonań, czy zachowań, tam gdzie inne podejścia nie przynosiły rezultatów.  

W swojej pracy Łukasz Franc nie zatrzymuje się jedynie na TS. Wspomaga się też wypróbowanymi, ugruntowanymi koncepcjami. Korzysta z technik pracy skoncentrowanych na emocjach, czy pracy z ciałem (gestalt), ale patrzeć na problemy szerzej. Interesuje się doświadczeniem somatycznym (SE) Petera Levina, pracą z „częściami” Schwartza (IFS) czy Brainspottingiem (BSP) dr Granda, który jest nowoczesnym podejściem do pracy ze zranieniami, trudnymi uczuciami czy traumami.

Brainspotting, to wywodząca się z EMDR metoda, która jest nowoczesnym podejściem do pracy z traumami, zranieniami, długo utrzymującymi się trudnymi uczuciami.

Brainspotting (BSP) jest obecne w gabinetach na całym świecie z uwagi na wyjątkową skuteczność, a ostatnio powoli sprowadzana do Polski.

Łukasz Franc jest praktykantem tej metody. U części jego rozmówców, sposób ten przynosi bardzo dobre efekty.

Pracuje z osobami doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów życiowych, z osobami z problemami w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, przechodzącymi trudne doświadczenia, z osobami z traumami z okresu dzieciństwa. Z osobami, które mają trudne relacje z bliskimi, z rodzicami oraz posiadającymi niechciane, natrętne myśli lub zachowania. Z osobami o nadmiernej impulsywności lub posiadającymi trudności w stawianiu granic i bronieniu siebie. Pomaga osobom przychodzącym kryzys, doświadczających straty czy żałoby. A także osobom doświadczającym problemów na pograniczu psychologii i życia duchowego  (np. skrupuły, religijność neurotyczna). 

Praca terapeutyczna z Panem Łukaszem powoli zmniejsza doświadczanie dużego nasilenia trudnych uczuć, a w zamian pojawiają się nowe jakości, być może kiedyś utracone w reakcji na zranienie, traumę. Większa otwartość, radość, chęć doświadczania życia. Szersza perspektywa patrzenia na doświadczane trudności zmienia stosunek do doświadczanych problemów na coraz bardziej akceptujący. Terapia pomaga zaakceptować trudne uczucia związane z rozwojem, czy przekraczaniem schematów (posługując się językiem Terapii Schematu).

Doświadczenie zdobywał pracując w domu dziecka, z osobami niepełnosprawnymi, w szpitalu psychiatrycznym, ośrodkach pomocy psychologicznej, poradniach, czy prowadząc indywidualne terapie w ramach prywatnej praktyki. 


Jego motto to: “Chwałą Boga jest człowiek w pełni żywy ” – Św. Ireneusz


medica-logo-white

Gedeon Medica to 4 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Wilanowie, Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2020 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny