Poznaj nas bliżej

O NAS

NASZA MISJA


Robimy wszystko dla dobra pacjenta.


Naszą misją jest umożliwić pacjentom powrót do funkcjonowania w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym sprzed choroby. Chcemy jak najlepiej pomóc pacjentom zmagającym się z depresją, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości oraz innymi problemami wynikającymi z natury psychicznej w różnych fazach zaawansowania. Najważniejsze jest dla nas dobro pacjenta. Do każdego kto przyjdzie do nas w poszukiwaniu pomocy podchodzimy indywidualnie.


SPECJALISTYCZNE CENTRUM TERAPII

Specjalistyczne Centra Terapii Gedeon Medica to nowoczesne placówki medyczne zajmujące się całodobowym leczeniem depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń osobowości.

Aby terapia była skuteczna musi odbywać się na wielu płaszczyznach, dlatego pacjent podczas miesięcznego pobytu uczestniczy w ponad 125 godzinach różnego rodzaju zajęć terapeutycznych takich jak: psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, artterapia, psychorysunek, choreoterapia, muzykoterapia, psychoedukacja, psychodrama biograficzna i reparacyjna, body image, trening społecznego poznania i neuropoznania, relaksacja. Jeśli zachodzi potrzeba stosujemy także farmakoterapię.

Nasi pacjenci leczą się pod okiem najwyższej klasy specjalistów z ponad 20 letnim doświadczeniem. W skład naszej kadry medycznej wchodzą: lekarze psychiatrzy, interniści, psychoterapeuci, psychologowie kliniczni, psychodietetycy oraz dietetycy kliniczni, diagności, artterapeuci, muzykoterapeuci, choreoterapeuci oraz niezbędny do zachowania bezpiecznej terapii zespół pielęgniarski. Zapewniamy naszym pacjentom całodobową opiekę medyczną.
Terapia żywieniowa dla osób z zaburzeniami odżywiania obejmuje indywidualnie dostosowywaną kaloryczność i rodzaj diety w zależności od stanu somatycznego pacjenta i zaawansowania choroby. Pacjent przez cały okres leczenia w Specjalistycznym Centrum Terapii jest pod stałą opieką psychodietetyka a dieta jest na bieżąco dostosowywana do aktualnych potrzeb pacjenta.

Nasze placówki są położone w cichych, zalesionych okolicach Zalesia Dolnego i Konstancina-Jeziornej. Cenimy sobie prywatność naszych pacjentów, dlatego nasze placówki nie są w żaden sposób oznakowane – dyskrecja gwarantuje bezpieczną terapię. Zobacz zdjęcia naszych placówek.

Po zakończeniu stacjonarnego leczenia w Specjalistycznym Centrum Terapii pacjent ma możliwość kontynuowania terapii w trybie ambulatoryjnym. Pozostajemy w stałym kontakcie z pacjentem, w celu monitorowania dalszego procesu leczenia.

Posłuchaj podcastu i poznaj nas bliżej

Podcast o nas

Co nas wyróżnia?

DLACZEGO MY?Wyspecjalizowana kadra medyczna

PROFESJONALNY ZESPÓŁ


Nasz zespół to lekarze specjaliści z ponad 20- letnim doświadczeniem. Charakteryzujemy się interdyscyplinarnością i kompleksowym podejściem do pacjenta.
Szeroka oferta

KOMPLEKSOWA TERAPIA


Do leczenia podchodzimy kompleksowo. Dlatego w Specjalistycznym Centrum Terapii oferujemy terapię na wielu płaszczyznach.


ZOBACZ MODEL LECZENIABezpieczeństwo

CAŁODOBOWA OPIEKA


W Specjalistycznym Centrum Terapii zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarską. Jesteśmy otwarci codziennie przez 7 dni w tygodniu i wszystkie Święta.
Standardy WHO

REGULARNA SUPERWIZJA


Superwizja to autyd zewnętrzny oceniający sposoby terapii i kontrolujący efektywność leczenia. SCT jest superwizowane przez certyfikowanego superwizora dr Adama Curyło.


Chcesz podjąć leczenie w Specjalistycznym Centrum Terapii?

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ KWALIFIKACYJNĄ


Zapisz sięZapisz się
medica-logo-white

Specjalistyczne Centrum Terapii Gedeon Medica zajmuje się stacjonarnym, całodobowym leczeniem depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości.

Nasz zespół to specjaliści z ponad 20- letnim doświadczeniem klinicznym. Charakteryzujemy się interdyscyplinarnością i indywidualnym podejściem do pacjenta. Do leczenia podchodzimy kompleksowo, dlatego oferujemy terapię na wielu płaszczyznach.