Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych specjalistów

OTYŁOŚĆ

Czym jest otyłość?

Otyłość to ogromny problemem XXI wieku. Jest to zjawisko biologiczne spowodowane nieodpowiednią dietą – spożywaniem dużej ilości wysokoprzetworzonego jedzenia, w tym produktów typu fast food oraz małą ilością ruchu. Po pierwsze należy podkreślić, że otyłość jest bardzo groźną, przewlekłą chorobą. Otyłość to nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne. Kiedy mówimy o otyłości? W definicji otyłości należy zawsze łączyć nadmiar tkanki tłuszczowej z patofizjologicznymi skutkami tego stanu. Przyjmuje się, że umowną granicą, od której rozpoczyna się otyłość, jest wartość 120% prawidłowej masy ciała; odpowiada to BMI=30kg/m2.Przyczyny otyłości

Lista przyczyn otyłości jest naprawdę bardzo długa. Wiele jest czynników, które mogą wpływać na zwiększenie masy ciała, wśród nich należy wymienić czynniki genetyczne, biologiczne, żywieniowe, farmakologiczne, środowiskowe oraz psychologiczne. Jednakże główne czynniki, które przyczyniają się do powstawania otyłości to nieodpowiednie odżywianie i mała aktywność fizyczna.


Skutki zdrowotne otyłości

Otyłość to niezależna choroba a także czynnik ryzyka różnych chorób. Nadmierna masa ciała jest czynnikiem ryzyka chorób endokrynnych, metabolicznych, układu krążenia, układu ruchu, oddechowego i niektórych chorób nowotworowych.Dowiedz się jak należy leczyć otyłość

SPRAWDŹ JAK LECZYĆ OTYŁOŚĆ

Chcesz podjąć leczenie w Specjalistycznym Centrum Terapii?

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ KWALIFIKACYJNĄ


Zapisz sięZapisz się
medica-logo-white

Specjalistyczne Centrum Terapii Gedeon Medica zajmuje się stacjonarnym, całodobowym leczeniem depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości.

Nasz zespół to specjaliści z ponad 20- letnim doświadczeniem klinicznym. Charakteryzujemy się interdyscyplinarnością i indywidualnym podejściem do pacjenta. Do leczenia podchodzimy kompleksowo, dlatego oferujemy terapię na wielu płaszczyznach.