Baza wiedzy

Podcasty


Posłuchaj, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu anoreksji w SCT

Gladiatorka. Karolina walczy z anoreksją


Karolina walczy z anoreksją. Chorobę widzi jako “czarną plamę na mózgu”. Chce się jej pozbyć i wygrywa. Dzieli się swoimi doświadczeniami. Równocześnie ostrzega przed złem tej wyniszczającej choroby.


Posłuchaj, aby dowiedzieć się więcej o muzykoterapii

Muzyka leczy psychikę i ciało. Radzimy grać i słuchać


Muzyka wpływa nie tylko na emocje, ale także na ciało każdego z nas. Krzysztof Pietrucha gra i mówi jak się to dzieje. Wyjaśnia, jak samemu z niej korzystać i w jaki sposób wspiera rozmaite terapie. Czasem niemal czyni cuda. Nie trzeba przy tym umieć grać, by korzystać z tej niezwykłej siły. Co więcej, muzyka jest lekarstwem dostępnym bez recepty.


Posłuchaj, aby dowiedzieć się więcej o psychodramie

Psychodrama. W Polsce ta metoda leczenia długo była zabroniona


Psychodrama leczy głęboko zakorzenione urazy. Problemy często sięgają dzieciństwa. Dr Elżbieta Galińska jako jedna z pierwszych zaczęła tę metodę stosować w Polsce po upadku komunizmu. Opowiada na czym polega terapia, która pomaga także w leczeniu anoreksji, bulimii i innych zaburzeń odżywiania.


Posłuchaj, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu depresji

Lekarz odczarowuje psychiatrię. Najpierw obala mity


Dr Wojciech Pawlak mówi, czym jest współczesna psychiatria i obala stereotypy. Odpowiada na pytania, czy depresja to problem „mięczaków”, z którym można poradzić sobie samemu. Czy leki psychiatryczne, to „prochy na otumanienie”? Tłumaczy, że pacjent szukający jego pomocy wcale nie jest „wariatem”.Posłuchaj innych naszych podcastów

INNE PODCASTY


Masz jakieś pytania lub chcesz się zapisać na wizytę kwalifikacyjną?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


Skontaktuj sięSkontaktuj się
medica-logo-white

Specjalistyczne Centrum Terapii Gedeon Medica zajmuje się stacjonarnym, całodobowym leczeniem depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości.

Nasz zespół to specjaliści z ponad 20- letnim doświadczeniem klinicznym. Charakteryzujemy się interdyscyplinarnością i indywidualnym podejściem do pacjenta. Do leczenia podchodzimy kompleksowo, dlatego oferujemy terapię na wielu płaszczyznach.