Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne i SCT Konstancin-Jeziorna
Katarzyna Kucharska lekarz psychiatra z wieloletnim doświadczeniem oraz wieloma nagrodami na koncie, m. in. Clinical Excellence Award i Innovation Award. Autorka i współautorka trzech książek, pięciu rozdziałów książkowych i licznych publikacji polskich i zagranicznych. Koordynator Europejskiego Centrum Edukacji i Badań nad Mózgiem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne i SCT Konstancin-Jeziorna
Elżbieta Bonder, jako lekarz internista, od ponad 25 lat leczy pacjentów cierpiących na choroby, które są wynikiem działania przewlekłego stresu. Pomaga nie tylko w obniżeniu poziomu stresu, ale także w podniesieniu samooceny, budowaniu pewności siebie, rozwijaniu świadomości emocji i zwiększeniu własnej kreatywności i efektywności.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Wojciech Pawlak leczy pacjentów cierpiących na zaburzenia nastroju, dwubiegunowe, lękowe, stresowe pourazowe, bólowe związane z czynnikami psychicznymi oraz depresję. Oferuję pacjentom pomoc w oparciu o pogłębioną relację uwzględniającą szeroki kontekst problemów chorego oraz najnowsze osiągnięcia farmakologii i neuronaukii.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Anna Grigo-Skrzypek zdobyła doświadczenie w Państwowym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP – Zakład Patologii Więzi Międzyludzkich. Przez 10 lat pracowała jako lekarz podczas pobytu w Nigerii. Po uzyskaniu specjalizacji w psychiatrii rozpoczęła pracę w SPZ ZOZ Solec na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym oraz w Szpitalu Wolskim na Oddziale Psychiatryczno-Psychosomatycznym (oddział dzienny).
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych takich jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe i inne zaburzenia lękowe, zaburzenia psychiczne u osób w podeszłym wieku, schizofrenia, zaburzenia snu, uzależnienia od narkotyków oraz praca z osobami współuzależnionymi, DDA, zaburzenia adaptacyjne zwiazane ze stresem, m.in. PTSD, mobbing, stalking.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Dorota Sawicka posiada tytuł specjalisty w dziedzinach takich jak psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży oraz seksuologia. Skończyła 4,5 letni kurs całościowy Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także kursy psychoterapii behawioralno-poznawczej dla dzieci i młodzieży w CBT i psychoterapii krótkoterminowej w Krakowie.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Agnieszka Ziemska pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, głównie specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach osobowości, zaburzeniach lękowych, OCD, traumie relacyjnej, Complex PTSD. Ukończyła kurs z psychoterapii EMDR oraz odbywa 4 letnie szkolenie w szkole psychoterapii CBT.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Łukasz Franc pracuje w podejściu integratywnym, głównie w Terapii Schematu, która jest nowym, skutecznym podejściem do pracy terapeutycznej. Podejście to integruje dorobek najważniejszych nurtów psychoterapeutycznych takich jak podejście psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, gestalt, czy analizę transakcyjną.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Sonia Sherzai pracuje z osobami doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów życiowych, zmagającymi się z obniżonym nastrojem, problemami w relacjach, samotnością, depresją, OCD, nerwicą, PTSD, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, traumą, problemami osobowości.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne
Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, PTSD), zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi i zaburzeniami odżywiania. Pracuje metodami pracy z ciałem, które mają na celu uleczyć traumę, żałobę/stratę.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Absolwentka psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej ze specjalizacją Społeczna Psychologia Kliniczna. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej W trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego poznawczo – behawioralne w Szkole Psychoterapii Centrum CBT. W trakcie swoich praktyki zawodowej ukończyła liczne szkolenia w tym w zakresie diagnozy i Terapii Schematu.
Przyjmuje w SCT Konstancin-Jeziorna
Jest psychologiem społecznym (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, mgr 2004) o specjalizacji prowadzenie różnych form psychologicznej pracy z grupą. Ukończyła Szkołę Trenerów TROP (2005) oraz inne kursy certyfikowane do pracy jako coach indywidualny i grupowy. Ma 10 lat doświadczenia w biznesie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w funkcjach menedżerskich oraz ponad 14 lat doświadczenia w roli niezależnego konsultanta, trenera i coacha.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne i SCT Konstancin-Jeziorna
Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne i SCT Konstancin-Jeziorna
Muzykolog, muzykoterapeuta, psycholog muzyki, psychoterapeuta (certyfikat Pol. Tow. Psychiatrii), psychodramatysta (certyfikat Psychodrama Institut für Europa) i somatoterapeuta. Napisała pierwszą w Polsce uniwersytecką dysertację doktorską (UW) na temat muzykoterapii i psychologii osobowości (1982). Otrzymała certyfikat somatoterapeuty w Ecole Européen de la Psychothérapie Socio- et Samato-Analytique w Strasburgu. Twórczyni polskiej szkoły muzykoterapii klinicznej (music psychotherapy).
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne i SCT Konstancin-Jeziorna
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi – kierunek muzykoterapia, wykładowca akademicki. Ukończył 2-letnie szkolenie w zakresie technik muzykoterapeutycznych u dr E. Galińskiej. Aktywny, koncertujący gitarzysta klasyczny, nauczyciel w klasie gitary w szkole muzycznej. Zajmuję się problemami związanymi z: autyzmem dziecięcym, zespołem Aspergera, ADHD, nieumiejętnością radzenia sobie ze stresem, problemami z koncentracją uwagi, niską samooceną.
Przyjmuje w SCT Zalesie Dolne i SCT Konstancin-Jeziorna
Prowadzi warsztaty Arteterapii – czyli terapii sztuką. Podczas zajęć arteterapii wykorzystuje sztuki plastyczne – malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika fotografia – na rzecz autokreacji. Połączenie swobodnej ekspresji twórczej z niekonwencjonalnymi tematami, nieoczywistym doborem materiałów oraz narzędzi, wydobywa wewnętrzną siłę, energię i kreatywność pacjentów.