Psychoterapia jest pracą nad powrotem do równowagi psychicznej lub lepszym poznaniem siebie i rozwojem osobistym. Jej celem jest dokonanie konkretnych zmian w przeżywaniu, myśleniu i zachowaniu człowieka, przepracowanie problemów obecnych lub z przeszłości, rozwój kompetencji emocjonalnych, poprawa relacji, samooceny lub motywacji.
Na konsultacjach – są to zazwyczaj pierwsze dwa, trzy spotkania – pacjent i terapeuta poznają się i próbują określić problemy, z którymi zgłosił się pacjent. Psychoterapia opiera się przede wszystkim na rozmowie, choć terapeuta może zaproponować też inną aktywność, np. pisanie, rysowanie, oglądanie zdjęć, odgrywanie ról i scenek.
Oferujemy terapie psychoterapeutyczne zarówno w przychodniach jak i online.
Warto umówić się do psychoterapeuty, jeżeli:
Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.
Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.
Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.
Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Zajmuje się leczeniem depresji, stresu, lęku, nerwicy lękowej, nerwicy natręctw. Pomaga osobom z niskim poczuciem własnej wartości lub niewidzących sensu życia.
Jest psychoterapeutą pracującym w nurcie humanistycznym. Przykłada szczególną uwagę do pacjentów doświadczających trudności psychicznych, kryzysów egzystencjalnych, konfliktów wewnętrznych.
Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami z: zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, zespół stresu pourazowego PTSD), traumą, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi oraz zaburzeniami odżywiania.