Elżbieta Kurak

Elżbieta Kurak

Elżbieta Kurak

Psycholog, Psychodietetyk

godziny wizyt:

Środa 15:00-20:00

Kontakt:

Zadzwoń +48 694 478 125

Pracuje z osobami cierpiącymi na choroby dietozalażne, zaburzenia odżywiania, mającymi problemy z wdrażaniem zmian zalecanych przez innych specjalistów – dietetyka, lekarza.

Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności psychologia kliniczna dziecka oraz studiów podyplomowych z zakresu psychodietetyki (psychologii żywienia) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku. 

Oferuje pomoc wszystkim tym, których trudności skupiają się wokół tematyki jedzenia, sposobu odżywiania, masy ciała. Pacjenci mówią, że to osoba o wielkiej empatii i zaangażowaniu w ich problemy. Dzięki pracy z Panią Elżbietą Kurak odnajdują wiarę we własne siły oraz motywację do działania. 

Elżbieta Kurak specjalizuje się w pracy z pacjentem indywidualnym, jak i całą rodziną w obrębie problematyki związanej z odżywianiem. Pomaga w pracy nad trwałą, pozytywną zmianą w zakresie zdrowego sposobu życia oraz wypracowaniu zdrowych nawyków żywienia. Przygotowuje zalecenia żywieniowe w celu poprawy stanu zdrowia oraz pomaga zrozumieć związek prawidłowego żywienia z samopoczuciem i stanem zdrowia.

Swoim pacjentom Elżbieta Kurak daje wsparcie emocjonalne, wzmacnia motywację oraz poczucie skuteczności. Pomaga  pokonywać bariery zwłaszcza osobom, które borykają się z powracającymi kilogramami, licznymi porażkami dotyczącymi tematyki odchudzania, zajadającymi stres i niepowodzenia. Praca z pacjentem to proces  skoncentrowany  na zmianie sposobu myślenia o jedzeniu i o sobie, skupiona na emocjach, nawykach i świadomości.

Swoje doświadczenie zdobywała na Oddziale Nerwic Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Fundacji Synapsis, w Zakładzie Zdrowia Rodziny oraz w Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Zawodowo związana głównie  z Instytutem Matki i Dziecka oraz Poradnią Harmonia Zmysłów. Ukończyła szkolenie i zdobyła uprawnienia trenera w zakresie holenderskiej metody video-komunikacji (metoda VIT) VIT SPIN w  Polskiej Fundacji PLUS. Prowadziła warsztaty z zakresu odżywiania dla osób z chorobą Hashimoto i  dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Systematycznie  podnosi zawodowe kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu psychologii żywienia, dietoterapii, naturoterapii.


Jej motto to: „To zmiana stylu życia, a nie diety cud, przynoszą oczekiwane efekty. Wiele kłopotów zaczyna się w głowie, zatem oddzielenie umysłu od ciała nie jest możliwe.”

Opinie naszych pacjentów.

Opinie naszych pacjentów.

Najlepszy dowód skuteczności.

27.04.2023

Pierwszy raz w życiu poczułam, że nie muszę udawać i zakrywać wszystkiego uśmiechem, że mogę zdjąć maskę, pokazać moją kruchą stronę, która będzie zaakceptowana i zaopiekowana.
Justyna

12.07.2023

Zrozumiałem, że mimo tego, że czasem bywa ciężko to gdzieś tam jest dla mnie nadzieja i warto do tego dążyć.
Tomek

16.10.2023

Pomimo wątpliwości, goryczy, braku poczucia sensu, irytacji i złości, chciałabym powiedzieć, że to mija. A w miejsce tego pojawia się dzięczność, poczucie ciepła i dobroci.
Sylwia
Zobacz więcej
To top