Skorzystaj z porad naszych specjalistów

Psychoterapia online


Wizyty w gabinecie mogą być dla niektórych osób na tyle stresujące, że wręcz z nich rezygnują. Trudno też mówić o regularnych sesjach z renomowanym specjalistą, który ma swoją siedzibę oddaloną o setki kilometrów od miejsca zamieszkania pacjenta. Na szczęście jest też dostępna psychoterapia online, czyli rozwiązanie niezwykle wygodne, dyskretne i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Bez wychodzenia z domu można mieć dostęp do sprawdzonego psychoterapeuty, wystarczy wybrać dogodny dla siebie termin i opłacić wizytę, aby móc rozpocząć terapię przez Internet. Znika potrzeba częstego podróżowania, marnowania czasu i pieniędzy na problematyczne dojazdy.


Dlaczego warto zdecydować się na psychoterapię online?

W przypadku psychoterapii online znika wiele ograniczeń, można ją przeprowadzić w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy mieć komputer, kamerę internetową, mikrofon i dostęp do Internetu. Pacjent może samodzielnie wybrać tempo pracy nad sobą, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, obowiązkami dnia codziennego i zawodowymi. Otrzymuje mnóstwo czasu na wykonanie ćwiczeń pisemnych i kwestionariuszowych, nie czuje presji. Może w spokoju przeanalizować wszystko na nowo, dokonać osądu, uporządkować myśli. Warto od razu zaznaczyć, że terapia online jest tak samo skuteczna jak leczenie twarzą w twarz. Pacjent ma możliwość wybrania specjalisty z dowolnego miasta/kraju, jego miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób zapracowanych, schorowanych, często podróżujących.


ZOBACZ INNE USŁUGI ONLINE

Co przemawia za terapią psychologiczną przez Internet?

Zaletą psychoterapii online jest anonimowość, nie trzeba martwić się o dezaprobatę społeczną. Problemy natury psychicznej nadal pozostają w Polsce tematem tabu, co wynika po prostu z niewiedzy. Wiele osób bagatelizuje je i zwleka z wizytą u specjalisty w obawie przed tym, co powiedzą inni. Psychoterapia online daje zdecydowanie więcej swobody, poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Można szybciej otworzyć się na terapeutę i zbudować z nim relacje, pokonać swój początkowy opór. Terapia przez Internet jest nieoceniona w nagłej sytuacji, gdy pojawi się kryzysowa sytuacja i potrzebna będzie natychmiastowa pomoc psychoterapeuty. Wielu specjalistów oferuje możliwość skorzystania z doraźnej pomocy o każdej godzinie, gdy niezbędna jest pilna porada, a nie można odbyć standardowej sesji. Osoby prowadzące nieregularny tryb życia, znajdujące się poza granicami kraju, również wiele skorzystają na takim rozwiązaniu. Przebywając w swoim domowym zaciszu, można czuć się bardziej komfortowo niż w zupełnie nowym miejscu przed obcą osobą. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób o podwyższonym lęku, szczególnie lęku społecznym.


Wypełnij formularz i umów się na wizytę stacjonarną lub online

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


Umów wizytęUmów wizytę

Nasi psychoterapeuci

Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Magdalena Wayda-Zalewska

Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Ewelina Gąska

Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Monika Sójka

Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Beata Marcińska

Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Katarzyna Gromek-Kulasza

Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.


Umów wizytę
Psychoterapeuta, Coach

mgr Alicja Borkowska-Półtorak

Prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Zajmuje się leczeniem depresji, stresu, lęku, nerwicy lękowej, nerwicy natręctw. Pomaga osobom z niskim poczuciem własnej wartości lub niewidzących sensu życia.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psychoterapeuta

mgr Robert Gajewski

Jest psychoterapeutą pracującym w nurcie humanistycznym. Przykłada szczególną uwagę do pacjentów doświadczających trudności psychicznych, kryzysów egzystencjalnych, konfliktów wewnętrznych.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Karina Pizoń

Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami z: zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, zespół stresu pourazowego PTSD), traumą, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi oraz zaburzeniami odżywiania.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Justyna Kuszewska

Prowadzi psychoterapię osób dorosłych, które doświadczają: obniżenia nastroju, braku sensu, stanów depresyjnych, niepokoju i stanów lękowych, trudności relacyjnych, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, kryzysów życiowych, twórczych, żałoby, choroby, trudności w relacjach z dziećmi i samotnego rodzicielstwa, a także bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego, traumy związanej z nadużyciem i wykorzystaniem oraz z osobami, które doświadczyły uzależnienia rodziców, DDA.

Czytaj więcejUmów wizytę
medica-logo-white

Gedeon Medica to 3 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Specjalistyczne Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.