Wizyty w gabinecie mogą być dla niektórych osób na tyle stresujące, że wręcz z nich rezygnują. Trudno też mówić o regularnych sesjach z renomowanym specjalistą, który ma swoją siedzibę oddaloną o setki kilometrów od miejsca zamieszkania pacjenta. Na szczęście jest też dostępna psychoterapia online, czyli rozwiązanie niezwykle wygodne, dyskretne i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Bez wychodzenia z domu można mieć dostęp do sprawdzonego psychoterapeuty, wystarczy wybrać dogodny dla siebie termin i opłacić wizytę, aby móc rozpocząć terapię przez Internet. Znika potrzeba częstego podróżowania, marnowania czasu i pieniędzy na problematyczne dojazdy.
W przypadku psychoterapii online znika wiele ograniczeń, można ją przeprowadzić w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy mieć komputer, kamerę internetową, mikrofon i dostęp do Internetu. Pacjent może samodzielnie wybrać tempo pracy nad sobą, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, obowiązkami dnia codziennego i zawodowymi. Otrzymuje mnóstwo czasu na wykonanie ćwiczeń pisemnych i kwestionariuszowych, nie czuje presji. Może w spokoju przeanalizować wszystko na nowo, dokonać osądu, uporządkować myśli. Warto od razu zaznaczyć, że terapia online jest tak samo skuteczna jak leczenie twarzą w twarz. Pacjent ma możliwość wybrania specjalisty z dowolnego miasta/kraju, jego miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób zapracowanych, schorowanych, często podróżujących.
Zaletą psychoterapii online jest anonimowość, nie trzeba martwić się o dezaprobatę społeczną. Problemy natury psychicznej nadal pozostają w Polsce tematem tabu, co wynika po prostu z niewiedzy. Wiele osób bagatelizuje je i zwleka z wizytą u specjalisty w obawie przed tym, co powiedzą inni. Psychoterapia online daje zdecydowanie więcej swobody, poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Można szybciej otworzyć się na terapeutę i zbudować z nim relacje, pokonać swój początkowy opór. Terapia przez Internet jest nieoceniona w nagłej sytuacji, gdy pojawi się kryzysowa sytuacja i potrzebna będzie natychmiastowa pomoc psychoterapeuty. Wielu specjalistów oferuje możliwość skorzystania z doraźnej pomocy o każdej godzinie, gdy niezbędna jest pilna porada, a nie można odbyć standardowej sesji. Osoby prowadzące nieregularny tryb życia, znajdujące się poza granicami kraju, również wiele skorzystają na takim rozwiązaniu. Przebywając w swoim domowym zaciszu, można czuć się bardziej komfortowo niż w zupełnie nowym miejscu przed obcą osobą. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób o podwyższonym lęku, szczególnie lęku społecznym.
Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.
Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.
Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.
Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Zajmuje się leczeniem depresji, stresu, lęku, nerwicy lękowej, nerwicy natręctw. Pomaga osobom z niskim poczuciem własnej wartości lub niewidzących sensu życia.
Jest psychoterapeutą pracującym w nurcie humanistycznym. Przykłada szczególną uwagę do pacjentów doświadczających trudności psychicznych, kryzysów egzystencjalnych, konfliktów wewnętrznych.
Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami z: zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, zespół stresu pourazowego PTSD), traumą, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi oraz zaburzeniami odżywiania.