Skorzystaj z porad naszych specjalistów

Psychiatria i psychoterapia

Kiedy warto zgłosić się do Psychiatry?

Jeśli czujemy, że nie radzimy sobie z naszymi emocjami warto skonsultować się ze specjalistą, z lekarzem psychiatrą , celem oceny czy stan nasz wymaga farmakoterapii, psychoterapii czy wystarczy okresowa opieka psychologa. Jeśli cierpimy na bezsenność, to warto sprawdzić – czy to czasem nie jest pierwszy objaw początku depresji. Jeśli cierpimy na bóle brzucha, które nie ustępują po standardowym leczeniu zleconym przez gastrologa, to istnieje duże prawdopodobieństwo dodatkowego wpływu emocji na brak poprawy. Jeśli cierpimy na zwyżki ciśnienia tętniczego i stwierdzamy brak poprawy, po stosowanym leczeniu, wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry celem opanowania emocji.

Warto umówić się do psychiatry, jeżeli:

 • Miewasz zaburzenia nastroju (w tym związane z chorobami tarczycy i okresu okołomenopauzalnego)
 • Borykasz się z problemami emocjonalnymi
 • Masz trudności w relacjach
 • Odczuwasz lęk
 • Masz długotrwałe i nieustające poczucie zmęczenia
 • Masz problemy ze snem
 • Masz problemy z koncentracją
 • Doświadczyłeś ciężkich przeżyć, np. utrata bliskiej osoby
 • Brakuje Ci siły do życia
 • Czujesz się bezradny
 • Doskwierają Ci chaotyczne myśli, nad którymi nie jesteś w stanie zapanować
 • Jesteś uzależniony od używek (leki, alkohol, narkotyki ) lub Internetu czy gier komputerowych


Chcesz umówić wizytę?

ZADZWOŃZAPISZ SIĘ ONLINE


Kiedy należy zgłosić się do Psychoterapeuty?

Psychoterapia jest pracą nad powrotem do równowagi psychicznej lub lepszym poznaniem siebie i rozwojem osobistym. Jej celem jest dokonanie konkretnych zmian w przeżywaniu, myśleniu i zachowaniu człowieka, przepracowanie problemów obecnych lub z przeszłości, rozwój kompetencji emocjonalnych, poprawa relacji, samooceny lub motywacji. Psychoterapia opiera się przede wszystkim na rozmowie, choć terapeuta może zaproponować też inną aktywność, np. pisanie, rysowanie, oglądanie zdjęć, odgrywanie ról i scenek.

Warto umówić się do psychoterapeuty, jeżeli:

 • Skieruje Cię do niego Twój psycholog, ponieważ rozwiązanie Twoich trudności wymaga głębszej, bardziej specjalistycznej pracy, która wykracza poza jego kompetencje.
 • Skieruje Cię do niego Twój psychiatra – w leczeniu zaburzeń psychicznych najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii i farmakoterapii.
 • Masz długotrwałe problemy w jakiejś dziedzinie życia; odnosisz wrażenie, że popełniasz wciąż te same błędy; Twoje relacje Cię nie satysfakcjonują; masz poczucie osamotnienia czy niezrozumienia; czujesz, że Twój rozwój osobisty jest zablokowany.
 • Nie możesz uwolnić się od bolesnych wspomnień i doznanych krzywd; chcesz ułożyć i zrozumieć wydarzenia z Twojej przeszłości.
 • Borykasz się z kłopotami zdrowotnymi, a ich przyczyn nie udało się znaleźć mimo licznych konsultacji lekarskich i badań.
 • Masz potrzebę dokonania zmian w swoim życiu, chcesz lepiej poznać siebie.
 • Jak wygląda pierwsze spotkanie? Na konsultacjach – są to zazwyczaj pierwsze dwa, trzy spotkania – pacjent i terapeuta poznają się i próbują określić problemy, z którymi zgłosił się pacjent.

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ


Zapisz sięZapisz się

Nasi psychiatrzy

Lekarz psychiatra

Prof. dr. hab. n. med. Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska lekarz psychiatra z wieloletnim doświadczeniem oraz wieloma nagrodami na koncie, m. in. Clinical Excellence Award i Innovation Award. Autorka i współautorka trzech książek, pięciu rozdziałów książkowych i licznych publikacji polskich i zagranicznych. Koordynator Europejskiego Centrum Edukacji i Badań nad Mózgiem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.


Umów wizytę
Lekarz psychiatra

Lek. med. Wojciech Pawlak

Wojciech Pawlak leczy pacjentów cierpiących na zaburzenia nastroju, dwubiegunowe, lękowe, stresowe pourazowe, bólowe związane z czynnikami psychicznymi oraz depresję. Oferuję pacjentom pomoc w oparciu o pogłębioną relację uwzględniającą szeroki kontekst problemów chorego oraz najnowsze osiągnięcia farmakologii i neuronaukii.


Czytaj więcejUmów wizytę
Lekarz psychiatra

dr n. medycznych Ewa Lamparska

Pomaga w problemach emocjonalnych dorosłych i młodzieży-  np. trudności w relacjach, zaburzenia zachowania, samookaleczenia, próby samobójcze, zaburzenia osobowości. A także zajmuje się zaburzeniami wieku podeszłego: choroba otępienia, choroba Alzhaimera, zaburzenia psychiczne uwarunkowane organicznym uszkodzeniem mózgu, depresje, zaburzenia urojeniowe.


Czytaj więcejUmów wizytę
Lekarz psychiatra

Lek. med. Anna Grigo-Skrzypek

Anna Grigo-Skrzypek zdobyła doświadczenie w Państwowym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP – Zakład Patologii Więzi Międzyludzkich. Przez 10 lat pracowała jako lekarz podczas pobytu w Nigerii. Po uzyskaniu specjalizacji w psychiatrii rozpoczęła pracę w SPZ ZOZ Solec na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym oraz w Szpitalu Wolskim na Oddziale Psychiatryczno-Psychosomatycznym (oddział dzienny).


Umów wizytę
Lekarz psychiatra

Lek. med. Elżbieta Dzisiewicz

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych takich jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe i inne zaburzenia lękowe, zaburzenia psychiczne u osób w podeszłym wieku, schizofrenia, zaburzenia snu, uzależnienia od narkotyków oraz praca z osobami współuzależnionymi, DDA, zaburzenia adaptacyjne zwiazane ze stresem, m.in. PTSD, mobbing, stalking.


Czytaj więcejUmów wizytę
Lekarz psychiatra

Lek. med. Krzysztof Kubiak

Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń pamięci, anoreksji, bulimii, zaburzeń snu, schizofrenii u młodzieży i dorosłych. Prowadzi konsultacje także w j. rosyjskim i j. angielskim.


Czytaj więcejUmów wizytę
Lekarz psychiatra

Lek. med. Iwona Kos-Maszaro

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: zaburzeń depresyjnych, zaburzeń nastroju, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych, zaburzeniach snu, nerwic, psychoz, schizofrenii, uzależnień, zaburzeń pamięci, zaburzeniach psychicznych w wieku podeszłym, zaburzeniach osobowości.


Czytaj więcejUmów wizytę
Lekarz psychiatra

Lek. med. Joanna Jabłońska

W praktyce ambulatoryjnej najczęściej spotyka się z zaburzeniami ze sfery afektywnej – są to pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe (zwłaszcza przebiegającymi z tzw. somatyzacją, czyli np. kołataniem serca, wzrostami ciśnienia tętniczego, przewlekłymi bólami) oraz z objawami depresyjnymi. Joanna Jabłońska leczy zaburzenia snu w bezpieczny, nieuzależniający sposób. Przyjmuje pacjentów dorosłych tj. od 18r.ż, w tym także pacjentów psychogeriatrycznych.


Czytaj więcejUmów wizytę
Lekarz psychiatra dziecięcy

Lek. med. Dorota Sawicka

Dorota Sawicka posiada tytuł specjalisty w dziedzinach takich jak psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży oraz seksuologia. Skończyła 4,5 letni kurs całościowy Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także kursy psychoterapii behawioralno-poznawczej dla dzieci i młodzieży w CBT i psychoterapii krótkoterminowej w Krakowie.


Umów wizytę

Nasi psychoterapeuci

Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Magdalena Wayda-Zalewska

Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Ewelina Gąska

Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Monika Sójka

Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Beata Marcińska

Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Katarzyna Gromek-Kulasza

Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.


Umów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Karina Pizoń

Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami z: zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, zespół stresu pourazowego PTSD), traumą, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi oraz zaburzeniami odżywiania.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Justyna Kuszewska

Prowadzi psychoterapię osób dorosłych, które doświadczają: obniżenia nastroju, braku sensu, stanów depresyjnych, niepokoju i stanów lękowych, trudności relacyjnych, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, kryzysów życiowych, twórczych, żałoby, choroby, trudności w relacjach z dziećmi i samotnego rodzicielstwa, a także bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego, traumy związanej z nadużyciem i wykorzystaniem oraz z osobami, które doświadczyły uzależnienia rodziców, DDA.

Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta, Psychotraumatolog, Psychoterapeuta EMDR

mgr Agnieszka Ziemska

Agnieszka Ziemska pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, głównie specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach osobowości, zaburzeniach lękowych, OCD, traumie relacyjnej, Complex PTSD. Ukończyła kurs z psychoterapii EMDR oraz odbywa 4 letnie szkolenie w szkole psychoterapii CBT.


Czytaj więcejUmów wizytę
medica-logo-white

Gedeon Medica to 3 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Specjalistyczne Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.