Usługi w przychodniach lekarskich lub online

Wizyta u psychodietetyka

Czym jest psychologia żywienia?

Psychologia żywienia łączy wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i psychologii. Aby mieć zdrowe podejście do jedzenia, zdrowo się odżywiać lub przestrzegać określonej diety należy zmienić swoją świadomość, nawyki oraz sposób myślenia o sobie i o jedzeniu. Może w tym pomóc psychodietetyk.


Jak wygląda terapia psychodietetyczna?

Psycholog żywienia pomaga w zrozumieniu i wyeliminowaniu barier na drodze do obranego przez pacjenta celu. Pomaga w wypracowaniu zdrowych nawyków i wspiera w ich realizacji. Razem z pacjentem tworzy skuteczny plan działania, który minimalizuje ryzyko i dotkliwość porażek.Chcesz umówić wizytę?

ZADZWOŃZAPISZ SIĘ ONLINE


A przede wszystkim pracuje wspólnie z pacjentem nad TRWAŁĄ ZMIANĄ, koncentrując się na sposobach myślenia o jedzeniu, emocjach, zasobach, tworzeniu wspólnych rozwiązań – ostateczny ich wybór pozostawiając decyzji pacjenta. Konsultacje psychodietetyczne odbywają się zarówno w przychodniach jak i online.


Kiedy warto wybrać się do psychodietetyka?

Warto umówić się do psychologa żywienia, jeżeli:

  • Trudno Ci wytrwać na diecie
  • Szybko tracisz motywację
  • Brakuje Ci wiary we własne możliwości i osiągnięcie sukcesu
  • Często zdarza Ci się, że zajadasz kłopoty, stres, niepowodzenia – jedzenie staje się pocieszycielem lub wręcz przeciwnie nagrodą – wynagradzasz sobie przysmakami ciężką pracę
  • Nie potrafisz oprzeć się pokusie jedzenia, mimo że nie odczuwasz głodu
  • Nie wiesz jak rozpoznać, kiedy jedzenie staje się szkodliwe i w jaki sposób skutecznie je ograniczyć
  • Nie wiesz jak osiągnąć sukces w odchudzaniu, utrzymaniu stabilnej wagi, zdrowej sylwetki, dobrego samopoczucia

Wypełnij formularz i umów się na wizytę stacjonarną lub online

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


Umów wizytęUmów wizytę

Nasi psychodietetycy

Psycholog, psychodietetyk

mgr Elżbieta Kurak

Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku. 


Czytaj więcejUmów wizytę
medica-logo-white

Gedeon Medica to 3 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Specjalistyczne Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.