Psychologia żywienia łączy wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i psychologii. Aby mieć zdrowe podejście do jedzenia, zdrowo się odżywiać lub przestrzegać określonej diety należy zmienić swoją świadomość, nawyki oraz sposób myślenia o sobie i o jedzeniu. Może w tym pomóc psychodietetyk.
Psycholog żywienia pomaga w zrozumieniu i wyeliminowaniu barier na drodze do obranego przez pacjenta celu. Pomaga w wypracowaniu zdrowych nawyków i wspiera w ich realizacji. Razem z pacjentem tworzy skuteczny plan działania, który minimalizuje ryzyko i dotkliwość porażek.
A przede wszystkim pracuje wspólnie z pacjentem nad TRWAŁĄ ZMIANĄ, koncentrując się na sposobach myślenia o jedzeniu, emocjach, zasobach, tworzeniu wspólnych rozwiązań – ostateczny ich wybór pozostawiając decyzji pacjenta. Konsultacje psychodietetyczne odbywają się zarówno w przychodniach jak i online.
Warto umówić się do psychologa żywienia, jeżeli:
Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku.