Czym jest i kogo dotyczy diagnoza psychologiczna?

Diagnoza psychologiczna

Zawód psychologa staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Związane jest to między innymi z wyzwaniami dla zdrowia psychicznego, z którymi musimy się zmagać bez względu na wiek. Zarówno starsi, jak i młodzi, muszą codziennie zmierzać się z wieloma różnymi trudnościami, które wpływają na ich życie i rozwój. Coraz częściej ludzie udają się do poradni psychologicznych, na terapię bądź na diagnozę. Ta ostatnia jest niezbędna, aby dobrać prawidłowy sposób pomocy człowiekowi.


Czym jest diagnoza psychologiczna?

Diagnoza psychologiczna to profesjonalna usługa wykonywana przez psychologa, która polega między innymi na odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych sfer rozwoju. Diagnozować można osobowość człowieka, intelekt człowieka, poziom rozwoju społecznego, rozwój funkcji poznawczych. Diagnoza jest wykonywana przy użyciu testów psychologicznych a także w oparciu o baczną obserwację i wywiad z pacjentem. Może dotyczyć naprawdę różnych sfer w zależności od tego z jakimi trudnościami przychodzi pacjent. 


Chcesz umówić wizytę?

ZADZWOŃZAPISZ SIĘ ONLINE


Diagnoza psychologiczna dla dzieci

Na diagnozę psychologiczna najczęściej udają się dzieci. Aby psycholog mógł zbadać dziecko, potrzebna jest zgoda rodzica. Przy użyciu profesjonalnych testów psychologicznych, mierzących różne funkcje poznawcze oraz rozwój emocjonalny i społeczny, sporządza się opinię dotyczącą rozwoju dziecka. Bywa ona pomocna na przykład wtedy, gdy dziecko miewa problemy w szkole. Dzięki prawidłowo postawionej diagnozie specjaliści wiedzą, jak współpracować z dzieckiem, aby całościowo poprawić jego rozwój lub skupić się na wybranych ograniczonych funkcjach. Na taką diagnozę można wybrać się do placówki jaką jest poradnia psychologiczno-pedagogiczna, albo do psychologa prywatnie. W Gedeon Medica oferujemy również usługi w ramach poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wykonujemy testy psychologiczne, stawiamy diagnozy i wystawiamy opinie, które są respektowane we wszystkich szkołach.


Diagnoza psychologiczna dla dorosłych

Istnieją cztery podstawowe metody diagnostyczne stosowane przez psychologów. Są to: rozmowa, wywiad, obserwacja, a także testy psychologiczne. Metody te stosowane są zarówno wśród dzieci, jak i wśród osób dorosłych. Każda z tych metod ma na celu sprawdzenie osoby w konkretny badanym obszarze. W przychodni Gedeon Medica stosujemy wiele rodzajów testów psychologicznych w zależności od tego jaki obszar ma być zbadany. Do najczęściej stosowanych można zaliczyć diagnozę: zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, doświadczania stresu i radzenia sobie z nim, czy też  inteligencji emocjonalnej. Sprawdź jakie jeszcze testy psychologiczne oferujemy i ile kosztują.


Diagnoza psychologiczna kandydatów do pracy

Diagnozie psychologicznej często poddawani są również kandydaci do pracy, na przykład na stanowiska związane z pracą w służbach mundurowych. Wtedy istotne jest zbadanie nie tylko funkcji poznawczych człowieka, ale też osobowości, sposobu radzenia sobie ze stresem, poziomu lęku czy agresji. Odpowiedź na te pytania pozwala na stworzenie dokładnego profilu kandydata. W tym przypadku diagnoza psychologiczna jest wsparciem dla pracodawcy, który musi wybrać najlepszych ludzi na dane stanowisko pracy. Diagnozę psychologiczną wykonuje się w różnym celu, dobierając odpowiednie metody badania człowieka, a także zbierając dokładny wywiad kliniczny. Wszystkim tym profesjonalnie zajmuje się magister psychologii po studiach pięcioletnich.

Wypełnij formularz i umów się na wizytę stacjonarną lub online

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


Umów wizytęUmów wizytę

Nasi psycholodzy

Pani Doktor
Psychotraumatolog, Psycholog Zdrowia, Terapeuta EMDR i interwent kryzysowy

mgr Anna Pawlak-Lawrenz

Pomaga ludziom w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i wiary w siebie w sytuacjach kryzysowych, stresie chronicznym, żałobie, w obliczu choroby przewlekłej (zaburzeniach odżywiania, cukrzycy, chorobie dwubiegunowej i.in). Wspiera osoby w obliczu kryzysu zawodowego, osobistego i zdrowotnego, również w obliczu konsekwencji związanych pandemią. Swoją pracę poddaję superwizji.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Magdalena Wayda-Zalewska

Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Ewelina Gąska

Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Monika Sójka

Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Beata Marcińska

Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


Czytaj więcejUmów wizytę
Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Katarzyna Gromek-Kulasza

Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.


Umów wizytę
Pani Doktor
Psycholog

mgr Karina Pizoń

Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, PTSD), zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi i zaburzeniami odżywiania. Pracuje metodami pracy z ciałem, które mają na celu uleczyć traumę, żałobę/stratę.


Umów wizytę
Psycholog

mgr Agata Juszczyk

Oferuje konsultacje i pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię indywidualna dla dzieci i młodzieży (6 -17 lat) z problemami: lękowymi, nerwicowymi, depresyjnymi, zaburzeniami osobowości, z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami depresyjnymi, trudnościami w relacjach z rówieśnikami.


Umów wizytę
Psycholog

mgr Julia Sikorska

Absolwentka psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej ze specjalizacją Społeczna Psychologia Kliniczna. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej W trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego poznawczo – behawioralne w Szkole Psychoterapii Centrum CBT. W trakcie swoich praktyki zawodowej ukończyła liczne szkolenia w tym w zakresie diagnozy i Terapii Schematu.


Umów wizytę
Psycholog społeczny

mgr Jowita Czarnecka van Luijken

Jest psychologiem społecznym (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, mgr 2004) o specjalizacji prowadzenie różnych form psychologicznej pracy z grupą. Ukończyła Szkołę Trenerów TROP (2005) oraz inne kursy certyfikowane do pracy jako coach indywidualny i grupowy. Ma 10 lat doświadczenia w biznesie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w funkcjach menedżerskich oraz ponad 14 lat doświadczenia w roli niezależnego konsultanta, trenera i coacha.


Umów wizytę
marta-lewandowska
Psycholog dziecięcy

mgr Marta Lewandowska

Zajmuje się kompleksową diagnostyką psychologiczną z wykorzystaniem dostępnych i aktualnych narzędzi badawczych w tym badanie intelektu, badania osobowościowe, ocena kompetencji społecznych i poziomu funkcji poznawczych, badanie w kierunku zaburzeń emocjonalnych, lękowych, depresyjnych i innych.


Umów wizytę
Psycholog dzieci i młodzieży

mgr Mariola Bylińska

Zajmuje się kompleksową diagnostyką psychologiczną z wykorzystaniem dostępnych i aktualnych narzędzi badawczych w tym badanie intelektu, badania osobowościowe, ocena kompetencji społecznych i poziomu funkcji poznawczych, badanie w kierunku zaburzeń emocjonalnych, lękowych, depresyjnych i innych.


Umów wizytę
Psycholog, psychodietetyk

mgr Elżbieta Kurak

Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku. 


Czytaj więcejUmów wizytę
medica-logo-white

Gedeon Medica to 3 poradnie psychologiczno-psychiatryczne w Piasecznie, Konstancinie-Jeziorna i Zalesiu Dolnym.

Posiadamy bogatą ofertę terapii psychologicznych oraz zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy prowadzą także całodobowe Specjalistyczne Centra Terapii w Konstancin Jeziorna i Zalesie Dolne.