O nas

Naszą misją jest umożliwić pacjentom powrót do funkcjonowania w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym sprzed choroby. Chcemy jak najlepiej pomóc pacjentom zmagającym się z depresją, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości oraz innymi problemami wynikającymi z natury psychicznej w różnych fazach zaawansowania. Najważniejsze jest dla nas dobro pacjenta. Do każdego kto przyjdzie do nas w poszukiwaniu pomocy podchodzimy indywidualnie.

Specjalistyczne Centra Terapii Gedeon Medica to nowoczesne placówki medyczne zajmujące się leczeniem depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń osobowości. Aby terapia była skuteczna musi odbywać się na wielu płaszczyznach, dlatego pacjent podczas miesięcznego pobytu uczestniczy w ponad 125 godzinach różnego rodzaju zajęć terapeutycznych takich jak: psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, artterapia, psychorysunek, choreoterapia, muzykoterapia, psychoedukacja, psychodrama biograficzna i reparacyjna, body image, trening społecznego poznania i neuropoznania, relaksacja. Jeśli zachodzi potrzeba stosujemy także farmakoterapię. Nasi pacjenci leczą się pod okiem najwyższej klasy specjalistów z ponad 20 letnim doświadczeniem. W skład naszej kadry medycznej wchodzą: lekarze psychiatrzy, interniści, psychoterapeuci, psychologowie kliniczni, psychodietetycy oraz dietetycy kliniczni, diagności, artterapeuci, muzykoterapeuci, choreoterapeuci oraz niezbędny do zachowania bezpiecznej terapii zespół pielęgniarski. Zapewniamy naszym pacjentom opiekę medyczną.

Zdjęcie
Zdjęcie

Terapia żywieniowa dla osób z zaburzeniami odżywiania obejmuje indywidualnie dostosowywaną kaloryczność i rodzaj diety w zależności od stanu somatycznego pacjenta i zaawansowania choroby. Pacjent przez cały okres leczenia w Specjalistycznym Centrum Terapii jest pod stałą opieką psychodietetyka a dieta jest na bieżąco dostosowywana do aktualnych potrzeb pacjenta. Nasze placówki są położone w cichych, zalesionych okolicach Zalesia Dolnego i Konstancina-Jeziornej. Cenimy sobie prywatność naszych pacjentów, dlatego nasze placówki nie są w żaden sposób oznakowane – dyskrecja gwarantuje bezpieczną terapię. Zobacz zdjęcia naszych placówek. Po zakończeniu leczenia w Specjalistycznym Centrum Terapii pacjent ma możliwość kontynuowania terapii w trybie ambulatoryjnym. Pozostajemy w stałym kontakcie z pacjentem, w celu monitorowania dalszego procesu leczenia.

To top