Proces leczenia
Tutaj dowiesz się, jak wygląda terapia. Krok po kroku.
krok pierwszy
Wizyta kwalifikująca do przyjęcia.
Przed przyjęciem do Centrum Terapii oceniamy stan zdrowia pacjenta. W tym celu odbywa się wizyta u lekarza psychiatry, lekarza internisty oraz u dietetyka.
Jak przebiega kwalifikacja?
Przed przyjęciem do Specjalistycznego Centrum Terapii pacjent musi odbyć wizytę kwalifikacyjną, na którą składa się:
Na wizytę kwalifikacyjną należy przyjechać spakowanym, aby móc od razu rozpocząć pobyt po pozytywnym przebiegu kwalifikacji.
Przeciwwskazania do kwalifikacji
krok Drugi
Badania wstępne.
Dbamy o zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych pacjentów, dlatego przed przyjęciem do Centrum Terapii wykonujemy badanie EKG oraz testy na COVID-19 i obecność narkotyków.
krok trzeci
Pobyt w Centrum Terapii.
Aby terapia była skuteczna musi odbywać się na wielu płaszczyznach, dlatego pacjent podczas miesięcznego pobytu uczestniczy w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych takich jak: psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, artterapia, psychorysunek, choreoterapia, muzykoterapia, psychoedukacja, psychodrama biograficzna i reparacyjna, body image, trening społecznego poznania i neuropoznania, relaksacja.
Poczytaj o wszystkich metodach leczeniakrok czwarty
Monitorowanie efektów
Podczas pobytu w Centrum Terapii, każdy pacjent jest pod stałą opieką medyczną. Proces leczenia przebiega pod okiem lekarzy, specjalistów, którzy na bieżąco dostosowują kolejne kroki do aktualnego stanu zdrowotnego pacjenta.
Krok piąty
Kontynuacja terapii poza ośrodkiem
Kiedy stan pacjenta nie wymaga stałej opieki medycznej i pozwala na funkcjonowanie w domu, oferujemy kontynuację terapii w trybie ambulatoryjnym lub online. Pozostajemy w stałym kontakcie z pacjentem, w celu upewnienia się, że dalszy proces leczenia przebiega pomyślnie.
Tryb ambulatoryjny:
Przeznaczony jest dla pacjentów, których objawy chorobowe pozwalają na funkcjonowanie w domu i leczenie z częstotliwością wizyt psychoterapeutycznych 1 raz w tygodniu, a psychiatrycznych 1 raz w miesiącu.
Tryb ambulatoryjny okresowy:
W takim trybie monitorujemy pacjentów, którzy byli pod naszą opieką medyczną i uzyskali bardzo wyraźną poprawę zdrowia, na tyle, że nie wymagają stałej opieki medycznej, natomiast z troski o ich zdrowie i utrzymanie dobrego stanu zdrowia – kontaktujemy się z pacjentami w celu okresowego badania.
Oddział dzienny:
To tryb leczenia przeznaczony dla pacjentów, którzy są po leczeniu w trybie stacjonarnym lub dla pacjentów, dla których, tryb leczenia stacjonarny, jest zbyt obciążający i mogą codziennie dojeżdżać. Oddział dzienny jest dla pacjentów, dla których leczenie ambulatoryjne (w przychodni) jest według specjalistów niewystarczające.
Tryb leczenia online:
Bardzo popularny obecnie tryb leczenia, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę. Do tego trybu leczenia kwalifikują się pacjenci ambulatoryjni i pacjenci wypisywani z leczenia całodobowego.
Tryb stacjonarny:
Leczenie całodobowe w Centrum Terapii dla pacjentów, którzy ze względu na nasilenie objawów chorobowych mają duże trudności w funkcjonowaniu w życiu społecznym czy zawodowym i wymagają stałej opieki medycznej.