Stworzona, aby pomagać

FUNDACJA GEDEON MEDICA HELP

Założona 27 maja 2021r. Zarejestrowana przez KRS 6.09.2021r. rozpoczyna swoją działalność, aby pomóc wielu pacjentom wrócić do zdrowia.

Zaburzenia odżywiania, zaburzenia depresyjne, zaburzenia osobowości czy zaburzenia lękowe bardzo często wymagają leczenia w trybie stacjonarnym (szpitalnym). Taki tryb w odróżnieniu od trybu ambulatoryjnego (leczenia w przychodni) zapewnia terapię prowadzoną wielotorowo i nie przez jednego specjalistę, a przez cały zespół. W zaawansowanych fazach choroby, które mogą powodować nawet zagrożenie życia, leczenie stacjonarne jest niezastąpione. Pacjenci potrzebujący całodobowej opieki medycznej, intensywnej terapii i leczenia pod czujnym okiem specjalistów nie mogą leczyć się ambulatoryjnie. Leczenie stacjonarne ze względu na swoją złożoność jest niestety również kosztowne przez co zdarzają się przypadki, gdy pacjenci nie mają środków na kontynuację leczenia i muszą przerwać terapię w trakcie jej trwania. Jest to bardzo trudny moment dla każdego pacjenta, ponieważ zaprzestanie leczenia wiąże się z nasileniem objawów chorobowych. Gdy pacjent jest na drodze zdrowienia, pod żadnym pozorem nie powinno się przerywać terapii. Aby zapobiec takim sytuacjom i umożliwić wszystkim pacjentom powrót do zdrowia, stworzyliśmy fundację, która wspiera finansowo dalsze leczenie pacjentów Specjalistycznego Centrum Terapii, którzy ze względu na sytuację finansową nie są w stanie tego leczenia kontynuować.


Kim są nasi pacjenci?

Pacjentami Specjalistycznego Centrum Terapii są osoby z depresją, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi lub zaburzeniami osobowości. Każda z tych dolegliwości wymaga intensywnej i kompleksowej terapii oraz całodobowej opieki medycznej. Wyżej wymienione choroby są bardzo poważne, a nieleczone mogą prowadzić nawet do śmierci. Szybka i skuteczna pomoc doświadczonych lekarzy specjalistów jest niezbędna.


Dlaczego ważne jest, aby nie przerywać leczenia?

Podczas procesu psychoterapii pacjenci zmieniają swoje postrzeganie trudnych sytuacji i uczą się zdrowo na nie reagować. Uczą się jak regulować emocje. Niejednokrotnie istnieje potrzeba przepracowania przebytych traum różnego pochodzenia i nasilenia. Jest to proces bardzo indywidualny, który wymaga czasu i nie można go przyspieszyć. Czasami trwa 4 tygodnie, a czasami nawet do 12-16 tygodni, ale najważniejsze jest, aby był ciągły, ponieważ przerywanie terapii wydłuża proces leczenia jeszcze bardziej. 


Historia naszej pacjentki

Dla przykładu możemy opowiedzieć w skrócie historię naszej 17-letniej pacjentki. Została przyjęta z powodu nasilenia depresji. Samookaleczała się, zgłaszała myśli rezygnacyjne od kilku lat, ostatnio bardzo nasilające się. W ostatnim czasie pojawiły się także, myśli samobójcze. W trakcie terapii okazało się, że w przeszłości wystapiło kilkakrotnie molestowanie. W procesie terapii wskazane jest przepracowanie tych traum, a to jest proces dłuższy niż mogliśmy zakładać na początku leczenia. Z drugiej strony – nie wolno tego procesu zatrzymywać. I wtedy zaczynają się problemy, bo rodzinie kończą się fundusze przeznaczone na terapię. Młoda dziewczyna zostaje sama z problemem, bo wie, że rodzina nie ma pieniędzy na dalsze leczenie, a sama czuje, że nie kwalifikuje się do wyjścia, gdyż jej trudności nadal są w dużym nasileniu. Wtedy przychodzi czas na pomoc z zewnątrz, aby dziewczynka nie musiała myśleć o tym, kto zapłaci za leczenie, a skupiła się na swojej terapii.

Z powodu takich historii, których mamy bardzo wiele, została utworzona Fundacja Gedeon Medica Help. Aby tacy pacjenci nie musieli zamartwiać się, kto zapłaci za leczenie i mogli skupić się tylko i wyłącznie na terapii. W praktyce widzimy, że jeśli pacjent nie musi myśleć, ile ma czasu na to, aby wyzdrowieć, to wtedy leczy się szybciej i znacznie skuteczniej.


Leczenie nierefundowane przez NFZ

Leczenie w prywatnych placówkach medycznych, takich jak Specjalistyczne Centrum Terapii Gedeon Medica nie jest refundowane przez NFZ. W momencie, gdy pacjent nie ma wystarczających środków, aby pokryć koszty terapii, pozostaje mu tylko możliwość pobytu w publicznych szpitalach psychiatrycznych.


Na co przeznaczane są środki finansowe Fundacji?

Wszystkie darowizny otrzymane przez fundację są przeznaczane na finansowanie dalszego leczenia pacjentów, którzy ze względu na swoją sytuację finansową, nie mogą sobie pozwolić na dokończenie terapii w Specjalistycznym Centrum Terapii Gedeon Medica.


Jak pomóc?

Wszystkich darczyńców prosimy o wsparcie finansowe na rzecz fundacji. Każda wpłata może zmienić czyjeś życie, a w wielu przypadkach nawet je ocalić.


GEDEON MEDICA HELP
Numer konta: 60 1090 1043 0000 0001 4867 4290
Adres siedziby : ul. Młynarska 39/143 05-500 Piaseczno

Chcesz podjąć leczenie w Specjalistycznym Centrum Terapii?

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ KWALIFIKACYJNĄ


Zapisz sięZapisz się
medica-logo-white

Specjalistyczne Centrum Terapii Gedeon Medica zajmuje się stacjonarnym, całodobowym leczeniem depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości.

Nasz zespół to specjaliści z ponad 20- letnim doświadczeniem klinicznym. Charakteryzujemy się interdyscyplinarnością i indywidualnym podejściem do pacjenta. Do leczenia podchodzimy kompleksowo, dlatego oferujemy terapię na wielu płaszczyznach.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016-2021 Gedeon Medica

Polityka prywatności | Regulamin konsultacji online | Obowiązek informacyjny