Elżbieta Staszak

Elżbieta Staszak

Elżbieta Staszak

Arteterapeuta

Kontakt:

Zadzwoń +48 22 104 77 22

Prowadzi warsztaty Arteterapii – czyli terapia sztuką – daje uczestnikom możliwość odprężenia, odpoczynku oraz zmniejsza napięcie psychiczne.

Elżbieta Staszak to absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Arteterapia poprzez działania twórcze poprawia samopoczucie, podnosi samoświadomość, poczucie wartości, podnosi motywację, zwiększa kontrolę nad emocjami. 

Podczas zajęć arteterapii wykorzystywane są sztuki plastyczne – malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika  fotografia – na rzecz autokreacji. Połączenie swobodnej ekspresji twórczej z niekonwencjonalnymi tematami, nieoczywistym doborem materiałów oraz narzędzi, wydobywa wewnętrzną siłę, energię i kreatywność.

W trakcie działań arteterapeutycznych uczestnicy porozumiewają się poprzez swoje dzieło. To szczególny typ komunikacji, dzieło staje się symbolicznym łącznikiem świata wewnętrznego i zewnętrznego. Wszystko to odbywa się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami uczestnika. Uczestnicy arteterapii nie muszą posiadać ani zdolności artystycznych, ani wcześniejszych doświadczeń.

Elżbieta Staszak prowadzi zajęcia plastyczne, które pozwalają na zdobywanie umiejętności w posługiwaniu się technikami plastycznymi (rysunek, malarstwo, ceramika) z elementami arteterapii dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ukończyła kurs: Zastosowanie neuroedukacji w praktyce szkolnej a także kurs: Arteterapia w pracy nauczyciela i pedagoga.


Jej motto to: „Sztuka jest kłamstwem, które uświadamia nam prawdę” Pablo Picasso.

Opinie naszych pacjentów.

Opinie naszych pacjentów.

Najlepszy dowód skuteczności.

27.04.2023

Pierwszy raz w życiu poczułam, że nie muszę udawać i zakrywać wszystkiego uśmiechem, że mogę zdjąć maskę, pokazać moją kruchą stronę, która będzie zaakceptowana i zaopiekowana.
Justyna

12.07.2023

Zrozumiałem, że mimo tego, że czasem bywa ciężko to gdzieś tam jest dla mnie nadzieja i warto do tego dążyć.
Tomek

16.10.2023

Pomimo wątpliwości, goryczy, braku poczucia sensu, irytacji i złości, chciałabym powiedzieć, że to mija. A w miejsce tego pojawia się dzięczność, poczucie ciepła i dobroci.
Sylwia
Zobacz więcej
To top