Elżbieta Bonder, jako lekarz internista, od ponad 25 lat leczy pacjentów cierpiących na choroby, które są wynikiem działania przewlekłego stresu. Pomaga nie tylko w obniżeniu poziomu stresu, ale także w podniesieniu samooceny, budowaniu pewności siebie, rozwijaniu świadomości emocji i zwiększeniu własnej kreatywności i efektywności.
Pomaga w problemach emocjonalnych dorosłych i młodzieży- np. trudności w relacjach, zaburzenia zachowania, samookaleczenia, próby samobójcze, zaburzenia osobowości. A także zajmuje się zaburzeniami wieku podeszłego: choroba otępienia, choroba Alzhaimera, zaburzenia psychiczne uwarunkowane organicznym uszkodzeniem mózgu, depresje, zaburzenia urojeniowe.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych takich jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe i inne zaburzenia lękowe, zaburzenia psychiczne u osób w podeszłym wieku, schizofrenia, zaburzenia snu, uzależnienia od narkotyków oraz praca z osobami współuzależnionymi, DDA, zaburzenia adaptacyjne zwiazane ze stresem, m.in. PTSD, mobbing, stalking.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych, takich jak: depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, nerwica natręctw, zaburzenia psychosomatyczne, schizofrenia, zaburzenia snu, zaburzenia pamięci
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: zaburzeń depresyjnych, zaburzeń nastroju, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych, zaburzeniach snu, nerwic, psychoz, schizofrenii, uzależnień, zaburzeń pamięci, zaburzeniach psychicznych w wieku podeszłym, zaburzeniach osobowości.
W praktyce ambulatoryjnej najczęściej spotyka się z zaburzeniami ze sfery afektywnej – są to pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe (zwłaszcza przebiegającymi z tzw. somatyzacją, czyli np. kołataniem serca, wzrostami ciśnienia tętniczego, przewlekłymi bólami) oraz z objawami depresyjnymi. Joanna Jabłońska leczy zaburzenia snu w bezpieczny, nieuzależniający sposób. Przyjmuje pacjentów dorosłych tj. od 18r.ż, w tym także pacjentów psychogeriatrycznych.
Dorota Sawicka posiada tytuł specjalisty w dziedzinach takich jak psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży oraz seksuologia. Skończyła 4,5 letni kurs całościowy Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także kursy psychoterapii behawioralno-poznawczej dla dzieci i młodzieży w CBT i psychoterapii krótkoterminowej w Krakowie.
Pomaga ludziom w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i wiary w siebie w sytuacjach kryzysowych, stresie chronicznym, żałobie, w obliczu choroby przewlekłej (zaburzeniach odżywiania, cukrzycy, chorobie dwubiegunowej i.in). Wspiera osoby w obliczu kryzysu zawodowego, osobistego i zdrowotnego, również w obliczu konsekwencji związanych pandemią. Swoją pracę poddaję superwizji.
Zajmuje się leczeniem traumy, PTSD, obniżonego nastroju, stanów depresyjnych, kryzysu emocjonalnego, stanów lękowych, kryzysu suicydalnego, zaburzeń odżywiania. Pomaga w przeżyciu straty, żałoby, choroby terminalnej. Pomaga pacjentom z poczuciem winy, niskim poczuciem własnej wartości, nieśmiałością, rozwojem osobistym.
Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.
Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie integratywnym systemowym. Od wielu lat prowadzi psychoterapię osób doświadczających objawów depresyjnych, zaburzeń lękowych, nerwicowych, psychotycznych oraz uzależnień. Wspiera także w sytuacjach życiowych kryzysów, pomaga pracować nad odnajdywaniem i rozwijaniem wewnętrznego potencjału do rozwoju, a także polepszaniem relacji interpersonalnych.
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, tutorka. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej, Terapii Schematów., Terapii ACT i Dialogu Motywującego. Jest także autorką kilkudziesięciu publikacji o tematyce psychologicznej dla rodziców, wychowawców i nauczycieli, ma na swoim koncie eksperckie wystąpienia w radio i telewizji, oraz liczne webinary.
Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.
Zajmuje się konsultacjami psychologicznymi oraz psychoterapią młodzieży i dorosłych, psychoterapią relacji oraz psychoterapią grupową, wspieraniem artystów w procesach twórczych / aktorów w budowaniu roli oraz psychoedukacją.
Agnieszka Ziemska pracuje w Specjalistycznym Centrum Terapii Gedeon Medica. Prowadzi zajęcia z treningu społecznego poznania, treningu neuropoznania, zaburzonego obrazu ciała oraz zajęcia z psychorysunku.
Anna Jawoszek jest psychologiem w Specjalistycznym Centrum Terapii w Konstancinie- Jeziornej. Prowadzi zajęcia z psychoedukacji, treningu neuropoznania, psychorysunku oraz terapię behawioralną.
Prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Zajmuje się leczeniem depresji, stresu, lęku, nerwicy lękowej, nerwicy natręctw. Pomaga osobom z niskim poczuciem własnej wartości lub niewidzących sensu życia.
Jest psychoterapeutą pracującym w nurcie humanistycznym. Przykłada szczególną uwagę do pacjentów doświadczających trudności psychicznych, kryzysów egzystencjalnych, konfliktów wewnętrznych.
Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami z: zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, zespół stresu pourazowego PTSD), traumą, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi oraz zaburzeniami odżywiania.
Katarzyna Stanek specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, psychoterapii par oraz rodzin. Prowadzi również konsultacje rodzicielskie dla rodziców dzieci w każdym wieku. Pracuje eklektycznie , głównie w nurcie systemowym korzystając z technik pracy innych szkół terapeutycznych.
Oferuje konsultacje i pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię indywidualna dla dzieci i młodzieży (6 -17 lat) z problemami: lękowymi, nerwicowymi, depresyjnymi, zaburzeniami osobowości, z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami depresyjnymi, trudnościami w relacjach z rówieśnikami.
Psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (nr certyfikatu 686). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Absolwentka czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym w Szkole Psychoterapii Centrum CBT. W trakcie swojej praktyki zawodowej ukończyła liczne szkolenia w tym w zakresie diagnozy, Terapii Schematu, ACT. Absolwentka psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej ze specjalizacją Społeczna Psychologia Kliniczna.
Jest psychologiem społecznym (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, mgr 2004) o specjalizacji prowadzenie różnych form psychologicznej pracy z grupą. Ukończyła Szkołę Trenerów TROP (2005) oraz inne kursy certyfikowane do pracy jako coach indywidualny i grupowy. Ma 10 lat doświadczenia w biznesie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w funkcjach menedżerskich oraz ponad 14 lat doświadczenia w roli niezależnego konsultanta, trenera i coacha.
Specjalizuje się w terapii par i rodzin, w tym po angielsku, mediacje, diagnozy psychologiczne. Prowadzi także konsultacje psychologiczne, w tym z obszaru psychologii sądowej i terapię psychologiczną w nurcie integracyjnym.
Zajmuje się kompleksową diagnostyką psychologiczną z wykorzystaniem dostępnych i aktualnych narzędzi badawczych w tym badanie intelektu, badania osobowościowe, ocena kompetencji społecznych i poziomu funkcji poznawczych, badanie w kierunku zaburzeń emocjonalnych, lękowych, depresyjnych i innych.
Pracuje z osobami odczuwającymi lęk/doznającymi ataku paniki, z osobami w kryzysie, dotkniętymi stratą i żałobą, chcącymi zbudować zdrową relację oraz parami w kryzysie/chcącymi pracować nad swoim związkiem. Zajmuje się również psychologią sportu i motywacji, rozwojem osobistym, radzeniem sobie ze stresem, coachingiem dla sportowców, muzyków, aktorów, lekarzy, biznesmenów oraz wszystkich tych, których praca wiąże się z wysokim poziomem stresu.
Zajmuje się kompleksową diagnostyką psychologiczną z wykorzystaniem dostępnych i aktualnych narzędzi badawczych w tym badanie intelektu, badania osobowościowe, ocena kompetencji społecznych i poziomu funkcji poznawczych, badanie w kierunku zaburzeń emocjonalnych, lękowych, depresyjnych i innych.
Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku.
Jako psychoterapeuta ( w procesie certyfikacji Polskiego Instytut Psychoterapii Integratywnej i Systemowej w Krakowie), psycholog, terapeuta uzależnień, psychodietetyk, pracuję w nurcie integratywnym i systemowym z Pacjentami w obszarze zaburzeń zachowania, nastroju (lęk, depresja, nerwica), zaburzeń osobowości i przebytych traum, uzależnień i zaburzeń odżywiania.
W swojej pracy skupia się przede wszystkim na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Poprawnie zbilansowaną i zróżnicowaną dietę uważa za fundament dobrego samopoczucia. Kieruje się stwierdzeniem, że nie jesteś tym co jesz, ale tym co organizm wchłonie i przyswoi. Do jej głównych obszarów zainteresowania należy powiązanie diety ze zmęczeniem, stresem, snem oraz pracą mózgu. Hanna Proczek pracuje w Specjalistycznym Centrum Terapii Gedeon Medica w Zalesiu Dolnym.
Prowadzi terapię logopedyczną różnych form zaburzeń mowy np. w autyzmie, niepełnosprawności intelektualnej, zespole Downa, niepłynnością mowy. Ostatnio jej zainteresowania zawodowe krążą wokół tematu pracy manualnej z pacjentem w obszarze ustno-twarzowym, pracy z noworodkami i niemowlętami z trudnościami w karmieniu, rozszerzaniu diety.
Zajmuje się diagnozą, terapią dzieci i dorosłych cierpiących z powodu ośrodkowo uwarunkowanych zaburzeń mowy i języka (afazja, dysartria, dysglosja), profilaktyką logopedyczną, wspomaganiem rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka okołoporodowego, wcześniaków oraz dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami rozwoju.
Zajmuje się diagnozą, terapią dzieci i dorosłych, profilaktyką logopedyczną, wspomaganiem rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka okołoporodowego, wcześniaków oraz dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami rozwoju, kształtowaniem prawidłowej mowy u dzieci od najwcześniejszego okresu ich życia, diagnostyką odruchów fizjologicznych oraz stymulacją rozwoju mowy dzieci, umiejętności komunikacyjnych dzieci z zaburzeniami słuchu, umiejętności komunikacyjnych dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera.
Muzykolog, muzykoterapeuta, psycholog muzyki, psychoterapeuta (certyfikat Pol. Tow. Psychiatrii), psychodramatysta (certyfikat Psychodrama Institut für Europa) i somatoterapeuta. Napisała pierwszą w Polsce uniwersytecką dysertację doktorską (UW) na temat muzykoterapii i psychologii osobowości (1982). Otrzymała certyfikat somatoterapeuty w Ecole Européen de la Psychothérapie Socio- et Samato-Analytique w Strasburgu. Twórczyni polskiej szkoły muzykoterapii klinicznej (music psychotherapy).
Prowadzi muzykoterapię w Specjalistycznym Centrum Terapii. Na zajęciach pacjenci wyrażają swoje emocje poprzez granie na instrumentach muzycznych. Muzyka pozwala im na ekspresję uczuć, których nie da się opisać słowami oraz oddziałuje na ich samopoczucie.
Prowadzi warsztaty Arteterapii – czyli terapii sztuką. Podczas zajęć arteterapii wykorzystuje sztuki plastyczne – malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika fotografia – na rzecz autokreacji. Połączenie swobodnej ekspresji twórczej z niekonwencjonalnymi tematami, nieoczywistym doborem materiałów oraz narzędzi, wydobywa wewnętrzną siłę, energię i kreatywność pacjentów.