Katarzyna Kucharska lekarz psychiatra z wieloletnim doświadczeniem oraz wieloma nagrodami na koncie, m. in. Clinical Excellence Award i Innovation Award. Autorka i współautorka trzech książek, pięciu rozdziałów książkowych i licznych publikacji polskich i zagranicznych. Koordynator Europejskiego Centrum Edukacji i Badań nad Mózgiem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Elżbieta Bonder, jako lekarz internista, od ponad 25 lat leczy pacjentów cierpiących na choroby, które są wynikiem działania przewlekłego stresu. Pomaga nie tylko w obniżeniu poziomu stresu, ale także w podniesieniu samooceny, budowaniu pewności siebie, rozwijaniu świadomości emocji i zwiększeniu własnej kreatywności i efektywności.
Wojciech Pawlak leczy pacjentów cierpiących na zaburzenia nastroju, dwubiegunowe, lękowe, stresowe pourazowe, bólowe związane z czynnikami psychicznymi oraz depresję. Oferuję pacjentom pomoc w oparciu o pogłębioną relację uwzględniającą szeroki kontekst problemów chorego oraz najnowsze osiągnięcia farmakologii i neuronaukii.
Pomaga w problemach emocjonalnych dorosłych i młodzieży- np. trudności w relacjach, zaburzenia zachowania, samookaleczenia, próby samobójcze, zaburzenia osobowości. A także zajmuje się zaburzeniami wieku podeszłego: choroba otępienia, choroba Alzhaimera, zaburzenia psychiczne uwarunkowane organicznym uszkodzeniem mózgu, depresje, zaburzenia urojeniowe.
Anna Grigo-Skrzypek zdobyła doświadczenie w Państwowym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP – Zakład Patologii Więzi Międzyludzkich. Przez 10 lat pracowała jako lekarz podczas pobytu w Nigerii. Po uzyskaniu specjalizacji w psychiatrii rozpoczęła pracę w SPZ ZOZ Solec na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym oraz w Szpitalu Wolskim na Oddziale Psychiatryczno-Psychosomatycznym (oddział dzienny).
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych takich jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe i inne zaburzenia lękowe, zaburzenia psychiczne u osób w podeszłym wieku, schizofrenia, zaburzenia snu, uzależnienia od narkotyków oraz praca z osobami współuzależnionymi, DDA, zaburzenia adaptacyjne zwiazane ze stresem, m.in. PTSD, mobbing, stalking.
Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń pamięci, anoreksji, bulimii, zaburzeń snu, schizofrenii u młodzieży i dorosłych. Prowadzi konsultacje także w j. rosyjskim i j. angielskim.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: zaburzeń depresyjnych, zaburzeń nastroju, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych, zaburzeniach snu, nerwic, psychoz, schizofrenii, uzależnień, zaburzeń pamięci, zaburzeniach psychicznych w wieku podeszłym, zaburzeniach osobowości.
W praktyce ambulatoryjnej najczęściej spotyka się z zaburzeniami ze sfery afektywnej – są to pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe (zwłaszcza przebiegającymi z tzw. somatyzacją, czyli np. kołataniem serca, wzrostami ciśnienia tętniczego, przewlekłymi bólami) oraz z objawami depresyjnymi. Joanna Jabłońska leczy zaburzenia snu w bezpieczny, nieuzależniający sposób. Przyjmuje pacjentów dorosłych tj. od 18r.ż, w tym także pacjentów psychogeriatrycznych.
Dorota Sawicka posiada tytuł specjalisty w dziedzinach takich jak psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży oraz seksuologia. Skończyła 4,5 letni kurs całościowy Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także kursy psychoterapii behawioralno-poznawczej dla dzieci i młodzieży w CBT i psychoterapii krótkoterminowej w Krakowie.
Pomaga ludziom w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i wiary w siebie w sytuacjach kryzysowych, stresie chronicznym, żałobie, w obliczu choroby przewlekłej (zaburzeniach odżywiania, cukrzycy, chorobie dwubiegunowej i.in). Wspiera osoby w obliczu kryzysu zawodowego, osobistego i zdrowotnego, również w obliczu konsekwencji związanych pandemią. Swoją pracę poddaję superwizji.
Agnieszka Ziemska pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, głównie specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach osobowości, zaburzeniach lękowych, OCD, traumie relacyjnej, Complex PTSD. Ukończyła kurs z psychoterapii EMDR oraz odbywa 4 letnie szkolenie w szkole psychoterapii CBT.
Łukasz Franc pracuje w podejściu integratywnym, głównie w Terapii Schematu, która jest nowym, skutecznym podejściem do pracy terapeutycznej. Podejście to integruje dorobek najważniejszych nurtów psychoterapeutycznych takich jak podejście psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, gestalt, czy analizę transakcyjną.
Magdalena Wayda-Zalewska w swojej pracy korzysta z podejścia multidyscyplinarnego łącząc różne obszary z dziedziny psychologii i medycyny. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na ostatnich odkryciach dotyczących neuronauki, zaburzeń odżywiania czy regulacji emocji.
Pracuje według nurtu poznawczo-behawioralnego, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań, opartego na dowodach naukowych. Ewelina Gąska korzysta z założeń dialogu motywującego oraz terapii zorientowanej na schematy. W pracy bardzo ważną rolę odgrywa dla niej budowanie relacji pomiędzy terapeutą a klientem oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania.
Monika Sójka prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzin, par oraz konsultacje psychologiczne. Pomaga w trudnościach takich jak: wypalenie zawodowe, problemy w relacjach interpersonalnych, stres, depresja, zaburzenia lękowe, snu, nerwice, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne. Pomaga i otacza wsparciem kobiety w ciąży lub rodziny starające się o dzieci.
Beata Marcińska to dyplomowany psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej nr 853. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię, która jest poddawana stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Iwona Sobańska specjalizuje się w psychoterapii uzależnień młodzieży od 14 r.ż. W swojej praktyce stosuje podejście integracyjne łączące oparte na sprawdzonych dowodach poznawczą terapię behawioralną (CBT), terapię akceptacji i zaangażowania (ACT) uważność i terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu.
Jest magistrem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalnościach Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychoprofilaktyka, psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyła czteroletnie studia w zakresie psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Sonia Sherzai pracuje z osobami doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów życiowych, zmagającymi się z obniżonym nastrojem, problemami w relacjach, samotnością, depresją, OCD, nerwicą, PTSD, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, traumą, problemami osobowości.
Psycholog kliniczny i zdrowia, terapeuta dialektyczno-behawioralny i poznawczo-behawioralny w trakcie 4-letniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej. Pracuje z następującymi problemami: chwiejność emocjonalna, silne emocje, trudności w relacjach, samotność, pustka, zachowania impulsywne, zaburzenia odżywiania, nadwaga i otyłość, depresja i zaburzenia lękowe.
Prowadzi konsultacje, terapie indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami z: zaburzeniami lękowymi (OCD, lęk napadowy, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, lęk społeczny, zespół stresu pourazowego PTSD), traumą, zaburzeniami nastroju, niską samooceną, kryzysami emocjonalnymi oraz zaburzeniami odżywiania.
Oferuje konsultacje i pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię indywidualna dla dzieci i młodzieży (6 -17 lat) z problemami: lękowymi, nerwicowymi, depresyjnymi, zaburzeniami osobowości, z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami depresyjnymi, trudnościami w relacjach z rówieśnikami.
Absolwentka psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej ze specjalizacją Społeczna Psychologia Kliniczna. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej W trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego poznawczo – behawioralne w Szkole Psychoterapii Centrum CBT. W trakcie swoich praktyki zawodowej ukończyła liczne szkolenia w tym w zakresie diagnozy i Terapii Schematu.
Jest psychologiem społecznym (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, mgr 2004) o specjalizacji prowadzenie różnych form psychologicznej pracy z grupą. Ukończyła Szkołę Trenerów TROP (2005) oraz inne kursy certyfikowane do pracy jako coach indywidualny i grupowy. Ma 10 lat doświadczenia w biznesie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w funkcjach menedżerskich oraz ponad 14 lat doświadczenia w roli niezależnego konsultanta, trenera i coacha.
Specjalizuje się w terapii par i rodzin, w tym po angielsku, mediacje, diagnozy psychologiczne. Prowadzi także konsultacje psychologiczne, w tym z obszaru psychologii sądowej i terapię psychologiczną w nurcie integracyjnym.
Prowadzi terapie rodzinną i par, psychoterapie indywidualną dorosłych i młodzieży w nurcie systemowym. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego wydz. psychologii jest certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z ponad 20-letnim doświadczeniem.
Zajmuje się kompleksową diagnostyką psychologiczną z wykorzystaniem dostępnych i aktualnych narzędzi badawczych w tym badanie intelektu, badania osobowościowe, ocena kompetencji społecznych i poziomu funkcji poznawczych, badanie w kierunku zaburzeń emocjonalnych, lękowych, depresyjnych i innych.
Pracuje z osobami odczuwającymi lęk/doznającymi ataku paniki, z osobami w kryzysie, dotkniętymi stratą i żałobą, chcącymi zbudować zdrową relację oraz parami w kryzysie/chcącymi pracować nad swoim związkiem. Zajmuje się również psychologią sportu i motywacji, rozwojem osobistym, radzeniem sobie ze stresem, coachingiem dla sportowców, muzyków, aktorów, lekarzy, biznesmenów oraz wszystkich tych, których praca wiąże się z wysokim poziomem stresu.
Zajmuje się kompleksową diagnostyką psychologiczną z wykorzystaniem dostępnych i aktualnych narzędzi badawczych w tym badanie intelektu, badania osobowościowe, ocena kompetencji społecznych i poziomu funkcji poznawczych, badanie w kierunku zaburzeń emocjonalnych, lękowych, depresyjnych i innych.
Jako psycholog żywienia pomaga osobom zmęczonym niepowodzeniami w zgubieniu zbędnych kilogramów, stosującym naprzemiennie rygorystyczną dietę przeplataną okresami objadania się. Wspiera osoby, u których problemy z odżywianiem wiążą się z trudnościami natury psychologicznej – przewlekłym stresem, problemami w pracy, rodzinie, związku.
Od 10 lat diagnozuje i prowadzi terapię logopedyczną w szkole i kilku warszawskich przedszkolach (także integracyjnych) gdzie spotyka się z różnorodnymi formami zaburzeń mowy, np. w autyzmie, niepełnosprawności intelektualnej, zespole Downa, niepłynnością mowy.
Zajmuje się diagnozą, terapią dzieci i dorosłych cierpiących z powodu ośrodkowo uwarunkowanych zaburzeń mowy i języka (afazja, dysartria, dysglosja), profilaktyką logopedyczną, wspomaganiem rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka okołoporodowego, wcześniaków oraz dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami rozwoju.
Zajmuje się profilaktyką logopedyczną najmłodszych dzieci, przyjmuje niemowlęta (z rozchylonymi ustami) od 3 miesiąca życia, dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz dorosłych. Prowadzi terapię opóźnionego rozwoju mowy, zaburzeń mowy związanych z wadą słuchu, z niepełnosprawnością intelektualną, oraz innymi zaburzeniami sprzężonymi. Lubi pracę z osobami dorosłymi, a szczególnie wywoływanie głoski „r”.
W swojej pracy logopedycznej współpracuje ze specjalistami w zakresie ortodoncji, fizjoterapii, laryngologii i wielu innych specjalizacji, ponieważ uważa, że najlepszą i najbardziej skuteczną terapią jest holistyczne podejście do pacjenta.
Urszula Mijakoska jest pierwszym Diet Coachem w Polsce. Prowadzi coaching indywidualny i grupowy. Pomaga w rozwoju kompetencji przywódczych, komunikacyjnych, zarządzaniu sobą i relacjami. Wspiera w poszukiwaniu równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym, w radzeniu sobie z wypaleniem zawodowym, stresem oraz sytuacjami konfliktowymi.
Muzykolog, muzykoterapeuta, psycholog muzyki, psychoterapeuta (certyfikat Pol. Tow. Psychiatrii), psychodramatysta (certyfikat Psychodrama Institut für Europa) i somatoterapeuta. Napisała pierwszą w Polsce uniwersytecką dysertację doktorską (UW) na temat muzykoterapii i psychologii osobowości (1982). Otrzymała certyfikat somatoterapeuty w Ecole Européen de la Psychothérapie Socio- et Samato-Analytique w Strasburgu. Twórczyni polskiej szkoły muzykoterapii klinicznej (music psychotherapy).
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi – kierunek muzykoterapia, wykładowca akademicki. Ukończył 2-letnie szkolenie w zakresie technik muzykoterapeutycznych u dr E. Galińskiej. Aktywny, koncertujący gitarzysta klasyczny, nauczyciel w klasie gitary w szkole muzycznej. Zajmuję się problemami związanymi z: autyzmem dziecięcym, zespołem Aspergera, ADHD, nieumiejętnością radzenia sobie ze stresem, problemami z koncentracją uwagi, niską samooceną.
Prowadzi warsztaty Arteterapii – czyli terapii sztuką. Podczas zajęć arteterapii wykorzystuje sztuki plastyczne – malarstwo, rysunek, rzeźba, ceramika fotografia – na rzecz autokreacji. Połączenie swobodnej ekspresji twórczej z niekonwencjonalnymi tematami, nieoczywistym doborem materiałów oraz narzędzi, wydobywa wewnętrzną siłę, energię i kreatywność pacjentów.